|   r.

Konkursy fotograficzne
15.10.2009|11:06:48
Zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach fotograficznych.
I. "Moi przyjaciele - flora i fauna Mazowsza" - zobacz
II. "Mazowsze bliskie sercu" - zobacz
Adam Lemieszek
Zebranie Rodziców
16.09.2009|22:06:06
W dniu 22 września (wtorek) o godz. 16:30 odbędzie się zebranie Rodziców uczniów naszej szkoły.
W planie zebrania:
  • wybory Rady Rodziców
  • instruktarz korzystania z dziennika online
  • spotkanie z wychowawcami klas
  • organizacja studniówki 2010 (rodzice klas III LO i LP)

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców!
Jarosław Zabielski
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2009/2010
31.08.2009|13:30:26
8:00 - Msza św. w kościele parafialnym z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz pocztów sztandarowych ze szkół naszej parafii

9:30 - szkolna część uroczystości

Serdecznie zapraszamy!
Jarosław Zabielski
Zmiany kadrowe w nowym roku szkolnym
31.08.2009|13:18:01
Z dniem 31 sierpnia br. na emeryturę odeszła pani Irena Kostecka – wieloletni nauczyciel biologii w naszej szkole. Pani Kostecka przepracowała w zawodzie 44 lata (od 1965r.), z czego 28 lat w naszym liceum (od 1981r. w niepełnym wymiarze godzin, a od 1985r. na pełnym etacie). W tym czasie wychowała nie tylko wiele roczników, ale i pokoleń naszych absolwentów. Rokrocznie z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem przygotowywała do matury kolejne bardzo liczne grupy młodzieży. To dzięki jej pracy biologia była przez lata najchętniej wybieranym przedmiotem na maturze w naszej szkole. Wielu z jej uczniów podejmowało dalej studia na kierunkach przyrodniczych - także medycznych.
Śmiało możemy powiedzieć, że pani Profesor jest legendą i tworzyła legendę naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy!

W nowym roku biologii będą nauczały: dalej pani Elżbieta Skoczek oraz pani Renata Bany. Ciekawostką jest, że obie są naszymi absolwentkami z 1991 r. i chodziły do tej samej klasy.

Odszedł również pan Remigiusz Pracz oraz osoby zatrudnione dotychczas w niepełnym wymiarze godzin: ks. Tomasz Wakuła, pani Elżbieta Rejnik oraz panowie Witold Sierański, Krzysztof Łapacz, Tomasz Tywanek.
Serdecznie dziękujemy!

Zmiany dotyczą też języka angielskiego. Pani Beata Bodnarska przeszła na roczny urlop zdrowotny. W jej zastępstwie będą nauczały panie: Olena Karpova oraz Joanna van Berkel.
Rozpoczynającym u nas pracę życzymy wielu sukcesów!
Jarosław Zabielski
Ostatnie wolne miejsca w LO dla Dorosłych
31.08.2009|12:21:31
Jest jeszcze kilka ostatnich wolnych miejsc dla kandydatów do Uzupełniającego LO dla Dorosłych. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich znajomych chciałby podnieść swoje wykształcenie - to serdecznie zapraszamy!
Jarosław Zabielski
Przygotowania do nowego roku dobiegły końca
31.08.2009|11:45:39
Przez całe wakacje trwały na wielką skalę prace malarskie w szkole.

Po raz pierwszy od momentu wybudowania odmalowano wewnątrz całe nowe skrzydło szkoły (korytarze i klasopracownie) oraz halę sportową. Halę sportową - po 7 latach, a szkołę aż po 11 latach użytkowania.

Poczyniono też szereg innych przygotowań, min. wykonano remont przyłącza CO oraz odnowiono pomieszczenia administracyjne i magazynowe w internacie, wymieniono oświetlenie korytarzy na starym skrzydle szkoły. Zakupiono biurka i 4 dodatkowe projektory multimedialne oraz doprowadzono Internet do klasopracowni. Na pewno zaskoczą nas również swoim wyglądem nowe drzwi do sekretariatu i gabinetu dyrektora.

Wszystko to sprawi, że w roku szkolnym 2009/2010 będziemy pracować w jeszcze lepszych warunkach niż dotychczas. :)
Jarosław Zabielski
Potwierdzenie woli podjęcia nauki - do poniedziałku 29 czerwca
26.06.2009|21:10:57
Przypominamy Kandydatom, że jeszcze tylko w poniedziałek (29 czerwca) można potwierdzić w sekretariacie szkoły wolę podjęcia nauki poprzez złożenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia z egzaminu.

Ze względów formalnych nie możemy opublikować w Internecie list kandydatów zakwalifikowanych i dlatego prosimy Kandydatów do osobistego zapoznania się z nimi w szkole.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji można zobaczyć w dziale "Dla Kandydatów" lub »tutaj.

Serdecznie zapraszamy Kandydatów do naszej Szkoły!
Jarosław Zabielski
Wakacyjny Konkurs Fotograficzny Wicestarosty Garwolińskiego
23.06.2009|12:10:43
Zachęcamy do wzięcia udziału w Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym Wicestarosty Garwolińskiego "Klimaty Ziemi Garwolińskiej - najciekawsze (tajemnicze, urzekające) miejsca".
Przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody.
Termin do 8 sierpnia.

Regulamin konkursu
Barbara Urawska
Wyniki konkursu wojewódzkiego o Mazowszu
20.06.2009|22:16:34
Dnia 16 czerwca grupa uczniów naszej szkoły uzyskała świetne wyniki w konkursie turystyczno- krajoznawczym pt. „Walory przyrodnicze i historyczne mojej najbliższej okolicy”. Udało im się pokonać wiele zespołów z całego Mazowsza i zajęli 3 miejsce. Grupa w składzie Katarzyna Michalec, Dariusz Jasonek i Tomasz Okleja pod opieką Pani Małgorzaty Pałysy wywalczyli sobie tym samym pięciodniowy wyjazd na Morawy. Warto zaznaczyć, że aby to osiągnąć musieli przejść przez eliminacje, które odbyły się 9 czerwca w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II i brało w nich udział 70 grup prezentujących prace o różnych miejscach na Mazowszu. Następnie do finału zakwalifikowało się 10 zespołów, wśród których wyłoniono zwycięzców. Konkursowi patronował Urząd Marszałkowski województwa Mazowieckiego oraz kuratorium oświaty.
Małgorzata Pałysa
Składanie świadectw przez Kandydatów
18.06.2009|22:11:43
Uwaga Kandydaci do naszych szkół!

Do poniedziałku przyjmujemy świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia z egzaminu gimnazjalnego (lub ich poświadczone kopie)!

Serdecznie zapraszamy! :)
Jarosław Zabielski