|   r.


Konkurs Fotograficzny "MOJA MIEJSCOWOŚĆ W OBIEKTYWIE "
08.10.2008|10:47:52
Rusza I etap Konkursu Fotograficznego "MOJA MIEJSCOWOŚĆ W OBIEKTYWIE" pod hasłem:

"Pokaż jesienne piękno swojej miejscowości!!!"

Uchwyćcie w obiektywie niepowtarzalne piękno barw jesieni! Otwórzcie się na piękno otaczającego nas świata! Wykorzystajcie każdy promień jesiennego słońca, aby pokazać jesienny klimat Waszej miejscowości!

Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu i... chwyć za aparat!

Zapraszamy!
Jarosław Zabielski
Obsługa fotowideo na Studniówkę 2009 - oferty
01.10.2008|10:23:33
Komitet Organizacyjny balu studniówkowego wraz z Dyrekcją naszej Szkoły informuje, że do dnia 10 października br. można składać w sekretariacie szkoły oferty na oprawę fotograficzną i wideo Studniówki 2009.

Termin studniówki ustalono na dzień 17 stycznia 2009 r. od godz. 18:00 do 6:00 rano.

Oferty można składać pocztą e-mail na adres: poczta@losobolew.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.
Jarosław Zabielski
Wywiadówka
16.09.2008|12:28:13
W dniu 24 września (środa) o godz. 16:30 odbędzie się zebranie ogólne Rodziców uczniów LO, LP i ZSZ.

Po zebraniu o godz. 17:00 odbędą się wywiadówki w poszczególnych klasach oraz wstępne zebranie studniówkowe Rodziców uczniów klas III licealnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców!
Jarosław Zabielski
Witamy po wakacjach! :-)
10.09.2008|11:27:34
Czas odpoczynku i zabawy niestety dobiegł już końca, ale pozostały nam urocze wspomnienia.

W te wakacje byliśmy na obozie letnim, zorganizowanym, jak co roku przez nasza szkołę. Tym razem spędziliśmy 6 wspaniałych dni w górach, w Murzasichle. Każdy dzień był rozplanowany, więc nie mogliśmy narzekać na nudę. Wspinając się po górskich szlakach mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, oraz śliczne, górskie krajobrazy. Dzięki temu chociaż na chwilę zapominaliśmy o zmęczeniu. Tak czy inaczej górskie wspinaczki dały się niektórym we znaki :) Zdobyliśmy Gubałówkę, Kończysty Wierch oraz Giewont. Ta ostatnia "górka" była oczywiście wyzwaniem dla bardziej wytrwałych.

Byliśmy także w Budapeszcie, stolicy Węgier. Zasmakowaliśmy tam węgierskich smakołyków, m.in. marcepanu oraz langosza. Podróżowaliśmy też najstarszym metrem Węgier.

Ostatniego wieczoru bawiliśmy się w góralskiej chacie słuchając gawędy starego górala. A później hucznie imprezowaliśmy na zielonej trawce, piekąc i zajadając kiełbaski. Przy czym śpiewaliśmy głośno i wesoło, aż świstaki odezwały się z gór:) Tak zakończył się nasz cudowny pobyt w Murzasichle.

Newsa dodały:
A. Wiśniewska
E. Sztyber
Anna Wiśniewska
Wolne miejsca w LO dla Dorosłych
02.09.2008|10:41:32
Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla kandydatów do Uzupełniającego LO dla Dorosłych. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich znajomych chciałby podnieść swoje wykształcenie - to serdecznie zapraszamy!

Jarosław Zabielski
Ogłoszenie dla uczestników obozu w Murzasichle
02.07.2008|13:13:49
Wyjazd do Murzasichle 5 lipca (sobota)o godzinie 23.45 sprzed szkoły.
Podczas pobytu na Węgrzech - w Budapeszcie - będzie można skorzystać we własnym zakresie i z własnych funduszy z Rejsu po Dunaju (10 euro) lub kąpieli termalnej w basenach o różnej temp. wody (10 euro).
Przypominam o zabraniu ważnych dokumentów (legitymacja szkolna, dowód osobisty lub paszport).
Małgorzata Pałysa
Bardzo dobre wyniki matury tegorocznych absolwentów!
04.07.2008|10:00:43
Podobnie, jak w latach ubiegłych, nasi tegoroczni absolwenci uzyskali bardzo dobre wyniki na maturze! A właściwie - jeśli pominiemy ubiegłoroczną "amnestię maturalną" - to w tym roku było jeszcze lepiej.
Zdawalność naszych absolwentów na tle kraju i województwa przedstawia poniższa tabela:

Szkoła Kraj Województwo Nasza Szkoła
LO 89% 90,47% 98%
LP 63% 66,61% 74%
LOD 43% 45,27% 72%

Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy indeksów na wymarzonych uczelniach!
Jarosław Zabielski
Nareszcie wakacje!!! Jedziemy w góry!
02.07.2008|12:55:54
W naszej szkole co roku organizowane są obozy letnie młodzieży. W poprzednich latach młodzież wypoczywała na Roztoczu w Krasnobrodzie.
Tegoroczny obóz rekreacyjno – sportowy „Zdrowo i wesoło” będzie zorganizowany w przepięknej podhalańskiej miejscowości Murzasichle k. Zakopanego posiadającej wspaniałe walory letnicze i klimatyczne, piękne górskie krajobrazy oraz czyste i zdrowe powietrze.
Czas trwania obozu od 5 lipca 2008r. do 12 lipca 2008r. Uczestniczyć w nim będzie 42 uczniów naszej szkoły, którzy wyrazili chęć wspólnego odpoczywania i zwiedzania.
Dodam, że dzięki temu obozowi młodzież będzie mogła odpocząć od codziennych trudności życia, skorzystać z różnych atrakcji turystycznych, poczuć się bezpiecznie i rozwijać swoje sprawności fizyczne.
Podczas trwania obozu opiekę i bezpieczeństwo zapewni fachowa kadra pedagogiczna w osobach: Pana Dyrektora Leszka Urawskiego, Pana Pawła Kalbarczyka i Pani Małgorzaty Pałysy.
Zakwaterowanie będzie w ośrodku wypoczynkowym „U studniara”, posiadającym niezbędne kwalifikacje Rejonowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej i Straży Pożarnej. Obiekt gwarantuje pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe z pełnym umeblowaniem i łazienkami, stołówką i świetlicą z TV. Codziennie młodzież będzie korzystała ze stołówki spożywając śniadania, obiady i kolacje smakując zdrowych i domowych posiłków z góralskiej kuchni.

Program obozu:
05.07.2008r. Spotkanie wszystkich uczestników. Wyjazd z Sobolewa do Murzasichle.
06.07.2008r. Śniadanie. Wyjazd do Zakopanego. Msza Święta w Sanktuarium na Krzeptówkach. Wejście na Gubałówkę, łagodne przejście wzdłuż panoramy Tatr na Pająkówkę, zwiedzanie zespołu skoczni narciarskich, czas wolny na Krupówkach, obiadokolacja, czas integracyjny.
07.07.2008r. Poranna rozgrzewka, śniadanie, wycieczka piesza na sarnią Skałę z przewodnikiem tatrzańskim i (przejazd autokarem pod Dolinę Malej Łąki – trasa piesza: Dolina małej Łąki, Grzybowiecka Dolina, Polana Strążyska, Sarnia Skała, Zameczki, Przełęcz Białego, schronisko na Polanie Kalatówki, Kuźnice, Jaszczurówka, Murzasichle) każdy uczestnik dostaje prowiant suchy na drogę, obiadokolacja, turniej między grupami w tenisa stołowego.
08.07.2008r. Poranna rozgrzewka, śniadanie, przejazd autokarem do Kuźnic i wycieczka piesza z przewodnikiem na Rusinową Polanę i Kopienic Wielki (trasa: Kuźnice, Las Palenica, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Polana Waksmundzka, Dolina Pańszczyca, Kopieniec Wielki, Dolina Olczyska, Jaszczurówka, Murzasichle), obiadokolacja, poznanie kultury i folkloru góralskiego w Izbie Regionalnej z gawędą góralską.
09.07.2008r. Poranna rozgrzewka, śniadanie, przejazd do Palenicy Białczańskiej, wycieczka piesza z przewodnikiem dla osób chętnych do doliny Pięciu Stawów i na Szpiglasową Przełęcz (trasa: Wodogrzmoty Mickiewicza, schronisko w Dolinie Pięciu Stawów, Niżne Solnisko, Szpiglasowa Pereć, Szpiglasowa Przełęcz, Dolina za Mnichem, schronisko nad Morskim Okiem, Palenica Białczańska) , powrót autokarem do Murzasichle, osoby które pozostają na kwaterze mają zajęcia sportowe, obiadokolacja, gry i zabawy.
10.07.2008r. Śniadanie, wyjazd wczesnym rankiem do Budapesztu, zwiedzanie z przewodnikiem Budapesztu, obiad, powrót do Polski, obiadokolacja.
11.07.2008r. Poranna rozgrzewka, śniadanie, wyjazd do Zakopanego, pobyt w Aqua Parku, obiad, zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza i Galerię Władysława Hasiora, czas wolny, obiadokolacja, spotkanie pożegnalne.
12.07.2008r. Śniadanie, pakowanie i zdawanie pokoi, wyjazd z Murzasichle do Oświęcimia, zwiedzanie obozu zagłady z przewodnikiem, obiad, powrót do Sobolewa.
Program wyjść w góry zależy od pogody i może ulec zmianie.
Myślę, że każdy z uczestników będzie zadowolony.
Życzę udanego pobytu.
Małgorzata Pałysa
Są już listy kandydatów do klas pierwszych
27.06.2008|9:48:43
Dzisiaj zostaną ogłoszone listy zakwalifikowanych i lista rezerwowa kandydatów do klas pierwszych Szkół naszego Zespołu.
Ze względów formalnych nie możemy opublikować ich w Internecie i dlatego prosimy kandydatów do osobistego zapoznania się z nimi w szkole.

Zabierzcie ze sobą od razu oryginały świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu, gdyż trzeba je złożyć do wtorku 1 lipca.

Nie zapomnijcie od razu potwierdzić w sekretariacie szkoły woli podjęcia nauki!

(szczegółowy harmonogram rekrutacji można zobaczyć w dziale "Dla kandydatów" lub tutaj)

Serdecznie zapraszamy Kandydatów do naszej Szkoły!
Jarosław Zabielski
Rekomendacja dla Arka Dworaka do bezpłatnych studiów w PJWSTK
01.06.2008|17:27:16
Nasza szkoła rekomendowała Zarządowi Województwa Mazowieckiego Arka Dworaka do programu bezpłatnych studiów informatycznych w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Arek jest tegorocznym absolwentem klasy zarządzanie informacją naszego LP i jednym z administratorów szkolnego serwisu internetowego.
Dodam, że twórca i pierwszy administrator naszej witryny internetowej Krystian Kasprzak (absolwent z roku 2003) otrzymał takie stypendium i kończy właśnie studia na PJWSTK.
Trzymamy kciuki za Arka i życzymy mu, aby jako jeden z 3 osób został wybrany przez Zarząd Województwa! ;)
A wszystkich dotychczasowych administratorów można zobaczyć w dziale Historia/Administratorzy.
Jarosław Zabielski