r.

Bardzo dobre wyniki matury tegorocznych absolwentów!
04.07.2008|10:00:43
Podobnie, jak w latach ubiegłych, nasi tegoroczni absolwenci uzyskali bardzo dobre wyniki na maturze! A właściwie - jeśli pominiemy ubiegłoroczną "amnestię maturalną" - to w tym roku było jeszcze lepiej.
Zdawalność naszych absolwentów na tle kraju i województwa przedstawia poniższa tabela:

Szkoła Kraj Województwo Nasza Szkoła
LO 89% 90,47% 98%
LP 63% 66,61% 74%
LOD 43% 45,27% 72%

Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy indeksów na wymarzonych uczelniach!
Jarosław Zabielski
Nareszcie wakacje!!! Jedziemy w góry!
02.07.2008|12:55:54
W naszej szkole co roku organizowane są obozy letnie młodzieży. W poprzednich latach młodzież wypoczywała na Roztoczu w Krasnobrodzie.
Tegoroczny obóz rekreacyjno – sportowy „Zdrowo i wesoło” będzie zorganizowany w przepięknej podhalańskiej miejscowości Murzasichle k. Zakopanego posiadającej wspaniałe walory letnicze i klimatyczne, piękne górskie krajobrazy oraz czyste i zdrowe powietrze.
Czas trwania obozu od 5 lipca 2008r. do 12 lipca 2008r. Uczestniczyć w nim będzie 42 uczniów naszej szkoły, którzy wyrazili chęć wspólnego odpoczywania i zwiedzania.
Dodam, że dzięki temu obozowi młodzież będzie mogła odpocząć od codziennych trudności życia, skorzystać z różnych atrakcji turystycznych, poczuć się bezpiecznie i rozwijać swoje sprawności fizyczne.
Podczas trwania obozu opiekę i bezpieczeństwo zapewni fachowa kadra pedagogiczna w osobach: Pana Dyrektora Leszka Urawskiego, Pana Pawła Kalbarczyka i Pani Małgorzaty Pałysy.
Zakwaterowanie będzie w ośrodku wypoczynkowym „U studniara”, posiadającym niezbędne kwalifikacje Rejonowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej i Straży Pożarnej. Obiekt gwarantuje pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe z pełnym umeblowaniem i łazienkami, stołówką i świetlicą z TV. Codziennie młodzież będzie korzystała ze stołówki spożywając śniadania, obiady i kolacje smakując zdrowych i domowych posiłków z góralskiej kuchni.

Program obozu:
05.07.2008r. Spotkanie wszystkich uczestników. Wyjazd z Sobolewa do Murzasichle.
06.07.2008r. Śniadanie. Wyjazd do Zakopanego. Msza Święta w Sanktuarium na Krzeptówkach. Wejście na Gubałówkę, łagodne przejście wzdłuż panoramy Tatr na Pająkówkę, zwiedzanie zespołu skoczni narciarskich, czas wolny na Krupówkach, obiadokolacja, czas integracyjny.
07.07.2008r. Poranna rozgrzewka, śniadanie, wycieczka piesza na sarnią Skałę z przewodnikiem tatrzańskim i (przejazd autokarem pod Dolinę Malej Łąki – trasa piesza: Dolina małej Łąki, Grzybowiecka Dolina, Polana Strążyska, Sarnia Skała, Zameczki, Przełęcz Białego, schronisko na Polanie Kalatówki, Kuźnice, Jaszczurówka, Murzasichle) każdy uczestnik dostaje prowiant suchy na drogę, obiadokolacja, turniej między grupami w tenisa stołowego.
08.07.2008r. Poranna rozgrzewka, śniadanie, przejazd autokarem do Kuźnic i wycieczka piesza z przewodnikiem na Rusinową Polanę i Kopienic Wielki (trasa: Kuźnice, Las Palenica, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Polana Waksmundzka, Dolina Pańszczyca, Kopieniec Wielki, Dolina Olczyska, Jaszczurówka, Murzasichle), obiadokolacja, poznanie kultury i folkloru góralskiego w Izbie Regionalnej z gawędą góralską.
09.07.2008r. Poranna rozgrzewka, śniadanie, przejazd do Palenicy Białczańskiej, wycieczka piesza z przewodnikiem dla osób chętnych do doliny Pięciu Stawów i na Szpiglasową Przełęcz (trasa: Wodogrzmoty Mickiewicza, schronisko w Dolinie Pięciu Stawów, Niżne Solnisko, Szpiglasowa Pereć, Szpiglasowa Przełęcz, Dolina za Mnichem, schronisko nad Morskim Okiem, Palenica Białczańska) , powrót autokarem do Murzasichle, osoby które pozostają na kwaterze mają zajęcia sportowe, obiadokolacja, gry i zabawy.
10.07.2008r. Śniadanie, wyjazd wczesnym rankiem do Budapesztu, zwiedzanie z przewodnikiem Budapesztu, obiad, powrót do Polski, obiadokolacja.
11.07.2008r. Poranna rozgrzewka, śniadanie, wyjazd do Zakopanego, pobyt w Aqua Parku, obiad, zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza i Galerię Władysława Hasiora, czas wolny, obiadokolacja, spotkanie pożegnalne.
12.07.2008r. Śniadanie, pakowanie i zdawanie pokoi, wyjazd z Murzasichle do Oświęcimia, zwiedzanie obozu zagłady z przewodnikiem, obiad, powrót do Sobolewa.
Program wyjść w góry zależy od pogody i może ulec zmianie.
Myślę, że każdy z uczestników będzie zadowolony.
Życzę udanego pobytu.
Małgorzata Pałysa
Są już listy kandydatów do klas pierwszych
27.06.2008|9:48:43
Dzisiaj zostaną ogłoszone listy zakwalifikowanych i lista rezerwowa kandydatów do klas pierwszych Szkół naszego Zespołu.
Ze względów formalnych nie możemy opublikować ich w Internecie i dlatego prosimy kandydatów do osobistego zapoznania się z nimi w szkole.

Zabierzcie ze sobą od razu oryginały świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu, gdyż trzeba je złożyć do wtorku 1 lipca.

Nie zapomnijcie od razu potwierdzić w sekretariacie szkoły woli podjęcia nauki!

(szczegółowy harmonogram rekrutacji można zobaczyć w dziale "Dla kandydatów" lub tutaj)

Serdecznie zapraszamy Kandydatów do naszej Szkoły!
Jarosław Zabielski
Rekomendacja dla Arka Dworaka do bezpłatnych studiów w PJWSTK
01.06.2008|17:27:16
Nasza szkoła rekomendowała Zarządowi Województwa Mazowieckiego Arka Dworaka do programu bezpłatnych studiów informatycznych w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Arek jest tegorocznym absolwentem klasy zarządzanie informacją naszego LP i jednym z administratorów szkolnego serwisu internetowego.
Dodam, że twórca i pierwszy administrator naszej witryny internetowej Krystian Kasprzak (absolwent z roku 2003) otrzymał takie stypendium i kończy właśnie studia na PJWSTK.
Trzymamy kciuki za Arka i życzymy mu, aby jako jeden z 3 osób został wybrany przez Zarząd Województwa! ;)
A wszystkich dotychczasowych administratorów można zobaczyć w dziale Historia/Administratorzy.
Jarosław Zabielski
Wywiadówka końcoworoczna
16.05.2008|13:19:36
W dniu 20 maja (wtorek) o godz. 16:00 odbędzie się wywiadówka Rodziców wszystkich uczniów LO, LP i ZSZ.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców!
Jarosław Zabielski
Przyjmowanie PODAŃ kandydatów do klas I - do 20 maja
08.05.2008|10:55:12
Przyjmujemy już podania kandydatów do klas I - do 20 maja br. do godz. 13:00.

Formularz podania oraz wzory wypełnienia można podbrać tutaj.

Szczegóły naszej oferty edukacyjnej, w tym terminarz rekrutacji oraz wymagane dokumenty w późniejszym toku postępowania rekrutacyjnego do poszczególnych szkół, możesz znaleźć w dziale 'Dla Kandydatów' w menu po lewej stronie.

Serdecznie zapraszamy Kandydatów do naszej Szkoły!
Jarosław Zabielski
Zapytanie ofertowe: prace remontowo-glazurnicze
13.05.2008|13:29:38
Wykonanie prac remontowych: skucie starych płytek, wykonanie wylewek na posadzkach, zabudowy rur kanalizacyjnych. Położenie glazury i tarakoty (okolo 160m2), gipsowanie ścian i sufitów. Oferty należy składać do dnia 3.06.2008 Data zamówienia: 13.05.2008
Leszek Urawski
Zapytanie ofertowe: usługa malarska
13.05.2008|12:44:14
Wykonanie malowania ścian z uzupełnieniem ubytków w pokojach, łazienkach i klatce schodowej w internacie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie. Oferty należy składać do dnia 3.06.2008. Data zamówienia: 13.05.2008
Leszek Urawski
Dzień Otwarty - sobota, 26 kwietnia, godz. 9.00
21.04.2008|13:56:28
GIMNAZJALISTO!
W sobotę, 26 kwietnia br. organizujemy Dzień Otwarty w naszej szkole dla uczniów kończących gimnazjum. W ubiegłych latach dni otwarte cieszyły się wielkim powodzeniem i odwiedzało nas zwykle kilkuset uczniów klas III gimnazjów. W tym roku prawdopodobnie przybędzie do nas tyle samo Twoich Koleżanek i Kolegów.
Przyjdź, porozmawiaj ze starszymi kolegami - uczniami naszej szkoły. Oni opowiedzą Ci o nas najlepiej!
Tylko od Ciebie zależy, czy tak ważną decyzję życiową o wyborze szkoły podejmiesz ZNAJĄC wszystkie ZA i przeciw, czy wybierzesz 'kota w worku'!

Zapewniamy Ci transport (w obie strony!) autobusami z okolicznych gimnazjów, materiały informacyjne i miłą, świąteczną atmosferę. ;))
Godzinę odjazdu autobusu spod Twojego Gimnazjum sprawdź w tabeli:

Miejscowość Godz. odjazdu
Gończyce 8.45
Korytnica 8.45
Maciejowice 8.40
Pilczyn 8.30
Podebłocie 8.30
Samogoszcz 8.20
Trojanów 8.00
Życzyn 8.15

Więcej informacji o Dniu Otwartym oraz naszej ofercie edukacyjnej dla Ciebie znajdziesz w tworzonym właśnie dziale 'Dla Kandydatów'.

Przyjdź! Zobacz! Zapytaj! Porozmawiaj! Serdecznie zapraszamy!
Jarosław Zabielski
Zapytanie ofertowe - demontaż stolarki wewnętrznej
10.04.2008|9:42:19
Zapytanie ofertowe; demontaż stolarki wewnętrznej w budynku internatu w ilości 25 sztuk oraz zakup i montaż nowych drzwi (pełne, bez szyby).
Oferta ważna do 25 kwietnia br. włącznie.
Jarosław Zabielski