|   r.


Konkurs literacki i plastyczny
24.11.2020|20:52:02


ZSP im. Tadeusza Kościuszki ogłasza konkurs literacki i plastyczny pt.
Książka - stosuj codziennie
Celem inicjatywy jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozbudzanie w młodym człowieku miłości do literatury, pokazanie, że istnieje inny - ALTERNATYWNY DLA WIRTUALNEGO - sposób spędzania wolnego czasu.

Konkurs skierowany jest dla uczniów klas I i II Liceum Ogólnokształcącego (po szkole podstawowej).
Technika wykonania pracy plastycznej: plakat lub kolaż (w formie papierowej- przesłać zdjęcie do nauczyciela języka polskiego na platformie TEAMS lub w wersji elektronicznej, wykorzystując do tego wybrany przez siebie program).
Forma wypowiedzi literackiej: wiersz (limeryk, fraszka, ballada itp.).
Prace należy przesłać do 10.12.2020 r.
Inicjatywę tę pięknie opisują słowa Magdaleny Mularek - Dyrektor Marketingu w Empiku:

Wszędzie otaczają nas reklamy lekarstw, witamin i suplementów diety, które mają zmienić nasze życie na lepsze. My uważamy, że niektóre z przypadłości, na które te leki są zalecane, można zwalczyć za pomocą codziennej lektury. Nic nie działa tak skutecznie na stres czy apatię, jak dobra książka.


Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Polonistki LO w Sobolewie


Anna Tywanek
Film promujący czytelnictwo
22.11.2020|17:15:22
Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Ninę Kalinowską i jej mamę - autorkę książki o Marku Hłasko.


Jarosław Zabielski
Film promujący czytelnictwo
22.11.2020|13:22:03


Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić.

Maxime Chattam

Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmiku przygotowanego przez siostry Zabielskie i ich brata Olgierda. Myślę, że rodzinny klimat tego nagrania poruszy serca wielu z Was!

Małgorzata Trzmiel


Jarosław Zabielski
Film promujący czytelnictwo - Filmowy Lapbook klasy 2e
22.11.2020|12:59:56
W ramach promocji czytelnictwa klasa 2e przygotowała Filmowy Lapbook.


Jarosław Zabielski
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Zaproszenia
20.11.2020|10:10:03Zaproszenia na wydarzenia związane z Narodowym Programem Rozwoju czytelnictwa.

Szczegóły na grafikach, a linki poniżej:

» Panny z Wesela

» Śreżoga
Jarosław Zabielski
Film promujący czytelnictwo
12.11.2020|7:47:32

Poczucie wartości może wzrastać tylko w atmosferze, w której indywidualne różnice są doceniane, błędy tolerowane, komunikacja jest otwarta, zasady są elastyczne - w takim rodzaju atmosfery, która jest odnajdywana w rodzinie.

Virginia Satir

Słowa V. Satir stają się bardzo wiarygodne po obejrzeniu filmiku przygotowanego przez przewodniczącą szkoły - Julię Sawicką i jej mamę Magdę.

Małgorzata Trzmiel


Jarosław Zabielski
Film promujący czytelnictwo
09.11.2020|11:23:13
Nazywam się Natalia Zagożdżon i chodzę do klasy 2a. Anime zainteresowałam się dzięki Sailor Moon (Czarodziejki z Księżyca), które leciały w telewizji, kiedy chodziłam jeszcze do podstawówki. Od gimnazjum regularnie czytam mangi, a od niedawna także tłumaczę. Lubię w nich to, że przypominają książki, ale zostają w głowie na dłużej i po prostu kocham w nich właśnie tę różnorodność. Jeśli ktoś potrafi szukać to znajdzie w nich wciągające walki, zawiłe romanse, prozę życia, a także wyciągnie z nich pewne wnioski, które przydadzą mu się w normalnym życiu. Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku na temat mang.

Natalia Zagożdżon


Jarosław Zabielski
Niepodległa do Hymnu 2020 - dołącz do akcji!
07.11.2020|10:37:17


11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

Przyłącz się do akcji także w tym roku i zaśpiewaj hymn - nie ważne, że w domu przed telewizorem lub komputerem.
Jarosław Zabielski
Akcja Szkoła pamięta
07.11.2020|10:08:28


Celem akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w listopadzie, kiedy w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Akcja nawiązuje też do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Uczestnicy z naszej szkoły w swoich prezentacjach wspominali postać Tadeusza Kościuszki, patrona naszej szkoły i niezwykłego człowieka, który na każdym kroku swego życia realizował ideały równości, tolerancji i wolności. Przypomnieli też bohaterów wydarzeń marca 1968 roku, którzy za sprzeciw wobec deptania przez komunistów ideałów niezależności i wolności słowa płacili często wysoką cenę.

Obejrzyj pracę Marty, Weroniki i Roberta.
Iwona Seremak
Apel do uczniów i pracowników szkoły
04.11.2020|22:21:56


Ze względu na bardzo trudną sytuację epidemiologiczną w Powiecie Garwolińskim (ponad 100 zachorowań dziennie / ok. 109000 mieszkańców powiatu) i brak personelu medycznego w szpitalu (zachorowania i przemęczenie) zwracamy się do młodzieży z apelem o nie gromadzenie się i nie uczestniczenie w marszach światopoglądowych na terenie miasta Garwolin i Powiatu Garwolińskiego.

Apelujemy o Waszą odpowiedzialność za seniorów (rodziców, dziadków), aby chronić ich i siebie przed zachorowaniami na COVID-19.

Przekazujemy apel lekarzy, pracowników służby zdrowia i władz samorządowych o jak najdłuższe pozostawanie w domu.

Przede wszystkim zostańmy w domu, żeby nie dać wirusowi okazji na rozprzestrzenianie się. Wychodźmy z domu tylko wtedy, kiedy to jest niezbędne i koniecznie.
Anna Tywanek