|   r.Studniówka 2019
05.03.2019


W sobotę 26 stycznia 2019 roku tegoroczni maturzyści tanecznym krokiem zbliżyli się w stronę egzaminów maturalnych. Na 100 dni przed ich rozpoczęciem tradycyjnie odbył się wielki bal studniówkowy, w trakcie którego uczniowie bawili się wraz z dyrekcją, wychowawczyniami, nauczycielami, pracownikami szkoły, przedstawicielami lokalnych władz oraz osobami towarzyszącymi. Podczas tego jakże ważnego wydarzenia wszyscy maturzyści odłożyli na bok myśli o zbliżającej się nieuchronnie maturze i oddali się zabawie.

Punktualnie o godzinie 19:00 w przepięknie udekorowanym Domu Weselnym "Sevilla" w Sobolewie zgromadzili się uczniowie oraz zaproszeni na tą uroczystość goście. Wśród nich byli m.in.: Grzegorz Woźniak - poseł na Sejm RP, Iwona Kurowska - wicestarosta powiatu garwolińskiego, Michał Jaworski - asystent wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, Maciej Błachnio - wójt gminy Sobolew, ks. dr Andrzej Oworuszko - proboszcz parafii Sobolew.

W swych przemówieniach wspomnieli o tym, że studniówka to wydarzenie, którego się nigdy nie zapomina, bowiem wyznacza granicę intelektualnej dojrzałości, stanowi ukoronowanie dotychczasowego trudu i jest oddechem przed zbliżającym się wyzwaniem - matury. Następnie głos zabrał Leszek Urawski - dyrektor szkoły, który życzył maturzystom pomyślności oraz odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu. Podkreślił, iż wieczór studniówkowy powinien być dla wszystkich uczestników radosnym przeżyciem, które zapadnie głęboko w pamięci oraz przez długie lata będzie tematem miłych wspomnień. Zanim rozpoczęła się upragniona zabawa taneczna, głos zabrali również przedstawiciele maturzystów, którzy podziękowali dyrekcji, swym wychowawczyniom (3A - Ewa Lewandowska, 3B - Małgorzata Pałysa, 3C - Irena Karczmarczyk), nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację, wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Po wszystkich przemówieniach dyrektor szkoły uroczyście otworzył wielki bal studniówkowy tradycyjnymi słowami: "Poloneza czas zacząć". Przy dźwiękach słynnej muzyki maturzyści zatańczyli poloneza w zjawiskowej choreografii przygotowanej przez Iwonę Urawską.

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę, która upływała wszystkim pod znakiem wspólnych tańców, rozmów oraz miłego biesiadowania. Studniówka trwała do białego rana i z pewnością można zaliczyć ją do udanych. Była to niezwykła oraz niezapomniana noc!
Bartłomiej Bieńko

Skomentuj temat
Nick:

Komentarz: