r.
Dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
• nauka trwa 4 lata i kończy się maturą
• język angielski obowiązkowy dla wszystkich na poziomie podstawowym lub rozszerzonym
• drugi język obcy: francuski, niemiecki lub rosyjski - do wyboru
• przedmioty rozszerzone do wyboru w klasie pierwszej

• Klasa medialno-informatyczna - NOWOŚĆ!

Przedmioty kierunkowe:
• budowa komputerów i sieci internetowej
• programowanie mikrokontrolerów
• multimedia i grafika komputerowa
Profil po raz pierwszy wprowadzany od nowego roku szkolnego.

• Klasa mundurowa Bezpieczeństwo Publiczne

Przedmioty kierunkowe:
• pierwsza pomoc przedmedyczna
• przygotowanie do służby w formacjach porządku publicznego (zagadnienia z prawa o ruchu drogowym, służby publiczne, strzelectwo sportowe)
• samoobrona

Zdobyte uprawnienia:
• Certyfikat Podstawowego Kursu Pierwszej Pomocy
• specjalista ds. taktyki i technik interwencji
• ułatwienia i zniżka w uzyskaniu prawa jazdy kat. BSiemka, nazywam się Maciej. Chodzę do klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Zdecydowałem się na tę szkołę z kilku powodów. Między innymi bardzo polecili mi ją moi starsi koledzy, nie raz słyszałem od nich o bardzo dobrym przygotowaniu do matury. Szkoła ta jest świetna dla osób, które kochają sport. Mamy pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, halę, siłownię, strzelnicę, bieżnię i bardzo dobre wyposażenie w sprzęt do ćwiczeń. Bardzo fajne jest to, że sami wybieramy rozszerzenia. Uczą nas świetni nauczyciele, którzy zawsze starają się nam pomóc i dostarczyć nam dużo wiedzy. Atmosfera w szkole jest świetna. Starsi koledzy przyjęli nas miło w szkole. Bardzo polecam naszą szkołę i zapraszam wszystkich bardzo serdecznie!!
Maciej Białapko, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne

Hej! Mam na imię Marta i uczęszczam do klasy 1c w naszej szkole. Zdecydowałam się pójść do tej szkoły, ponieważ bardzo chciałam iść do klasy mundurowej a ta była najbliżej mojego miejsca zamieszkania. W dodatku wielu moich rówieśników polecało mi tę szkołę ze względu na nauczycieli oraz wysoką zdawalność matur. W mojej szkole najbardziej podoba mi się atmosfera oraz podejście nauczycieli do uczniów. Jako uczeń klasy mundurowej uczęszczam na zajęcia pierwszej pomocy, które są bardzo przydatne do życia. Zapraszam do LO Sobolew!
Marta Mianowska, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneSiemka, mam na imię Kacper i uczęszczam do LO w Sobolewie do klasy 1c - Bezpieczeństwo Publiczne. Wybrałem tę klasę ze względu na dodatkowe przedmioty takie jak: pierwsza pomoc, formacje porządku publicznego i samoobronę. Są to przedmioty bardzo ciekawe i interesujące. Nasze Liceum ma dużo fajnych plusów np.: dobrze wyposażone sale informatyczne, w których możemy udoskonalać swoje zdolności informatyczne. Podobnie salę chemiczną, i siłownię, która pozwala na rozwijanie swoich umiejętności siłowych oraz halę sportową i boisko. To wszystko świetnie przygotuje nas do matury. Polecam również naszą szkołę wszystkim ze względu na możliwość samodzielnego wyboru rozszerzeń.
Kacper Rutkowski, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne


Hej! Nazywam się Ania i uczęszczam do klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne w Liceum Ogólnokształcącym w Sobolewie. Wybrałam taką drogę, ponieważ w przyszłości zamierzam pracować w służbach mundurowych. Polecam naszą szkołę między innymi ze względu na panującą atmosferę oraz bardzo dobrych nauczycieli, którzy podchodzą do nas profesjonalnie. Mamy tu również największą halę w powiecie, pełnowymiarowe boisko, kort do tenisa ziemnego, dużo dobrego sprzętu do ćwiczeń oraz bieżnię. Do tego miejsca przyciągnęła mnie również możliwość wybrania rozszerzeń, co jest ogromnym plusem. Zapraszam Was serdecznie! Do zobaczenia wkrótce!!!
Anna Kowalczyk, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne

Hej! Jestem Szymon, chodzę do klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne w LO w Sobolewie. Wybrałem tę szkołę z kilku powodów, m.in. dlatego, że moi znajomi polecili mi tę szkołę. Uwielbiam sport, a tutaj jest ogromna hala sportowa, boisko, kort tenisowy, siłownia i jest tego o wiele więcej. Znajduje się tutaj również strzelnica. Z pewnością mogę polecić naszą szkołę! Jest ona idealna dla osób, które kochają sport i chcą się dobrze przygotować do matury. Nauczyciele bardzo dobrze i sumiennie wykonują swoją pracę i mają dużą pozytywną interakcję z uczniami. Mamy też tutaj do wyboru przedmioty, które chcemy rozszerzać. Dzięki temu możemy się dokładniej przygotować do matury. Starsi koledzy też nas przyjęli bardzo milo, zawsze pomogli. Zapraszam wszystkich gorąco. Do Zobaczenia!!
Szymon Tywanek, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne

Hej. Nazywam się Amelia i uczęszczam do klasy 1c Liceum w Sobolewie- Bezpieczeństwo Publiczne. Wybrałam tę szkołę m.in. ze względu na wysoką zdawalność matur oraz możliwość wyboru dowolnych rozszerzeń. Jest to bardzo wygodne, ponieważ sami możecie wybrać przedmioty, które was zainteresowały w szkole podstawowej. Jeśli interesujesz się sportem, zdecydowanie jest to miejsce dla ciebie. Nasze Liceum dysponuje dużą halą sportową, boiskiem oraz posiada szeroki zakres sprzętów do ćwiczeń. Wszyscy nauczyciele z sercem wykonują swoją pracę i starają się pomóc każdemu z osobna. Atmosfera w naszej szkole jest bardzo przyjacielska. Starsi koledzy miło przyjęli nas jako klasę pierwszą i zawsze służyli pomocą, tak samo jak nauczyciele oraz cały personel. Serdecznie Polecam Wam nasze Liceum. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym!
Amelia Rybacka, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne• Klasa uniwersytecka

Przedmioty rozszerzone i drugi język obcy do wyboru.

Hej! Jestem Magda chodzę do pierwszej klasy LO w Sobolewie o profilu uniwersyteckim. Wybrałam tę szkołę ze względu na dobrą zdawalność matur i pozytywną opinię. Dużym plusem jest to, że każdy uczeń może wybrać samodzielnie przedmioty, które chce rozszerzać. Nauczyciele są bardzo mili, pomocni i wyrozumiali. Szkoła wyposażona jest w pełnowymiarową halę sportową, siłownię oraz boisko. W szkole również jest zespół muzyczny NIEPRZECIĘTNI, który z pewnością pomoże rozszerzać swoje talenty muzyczne. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru. Zapraszam Was serdecznie!
Magdalena Rulak, kl. I - uniwersytecka


Hej! Mam na imię Karolina i uczęszczam do pierwszej klasy LO w Sobolewie o profilu uniwersyteckim. Zdecydowałam się pójść do tej szkoły ze względu na możliwość samodzielnego wybrania przedmiotów, które chcemy rozszerzać oraz wysoką zdawalność matur. Z czystym sumieniem mogę polecić naszą szkołę każdemu, ponieważ nauczyciele są wyrozumiali i pomagają nam, gdy mamy z czymś problem. Każdy znajdzie tu kierunek dla siebie a odnalezienie się w nowym środowisku nie sprawia żadnego problemu. Serdecznie zapraszam!
Karolina Maśniak, kl. I - uniwersyteckaSiemanko, cześć! Nazywam się Julka i jestem uczennicą klasy uniwersyteckiej w Liceum Ogólnokształcącym w Sobolewie. W wyborze szkoły kierowałam się statystykami na temat wysokiej zdawalności matur, ponadto niejednokrotnie słyszałam jak moi znajomi zachwalają atmosferę panującą w tutejszym Liceum! Jedną z wielu zalet tej szkoły jest fakt, że możemy sami sobie wybrać rozszerzenia, które są zgodne z naszymi upodobaniami. Interesuje mnie kultura i społeczeństwo, dlatego wybrałam te klasę i czuję, że rozwijam się w tym kierunku dzięki kompetentności naszych nauczycieli. Kocham sport, od kilku lat trenuję piłkę ręczną, a tutaj mogę rozwijać swoje umiejętności dzięki szkolnemu klubowi sportowemu UKS BARTOSZ! Jestem zadowolona z mojego wyboru, Was również zapraszam do Naszej szkoły! Do zobaczenia!
Julia Paćkowska, kl. I ? uniwersytecka• Klasa politechniczna

Przedmioty rozszerzone i drugi język obcy do wyboru.


Cześć! Nazywam się Weronika i chodzę do klasy politechnicznej LO w Sobolewie. Wybrałam tę szkołę, ponieważ w przyszłości zamierzam pójść na studia, do których oczywiście jest potrzebna matura zdana na wysokim poziomie. Ale o to nie muszę się martwić, ponieważ mamy świetnych nauczycieli, którzy nas do tego przygotują. Nasza szkoła jest miejscem przystosowanym zdecydowanie dla każdego. Zamiast czekać na lekcje na korytarzu szkolnym, możemy się udać na świetlicę, gdzie miło się spędza czas ze znajomymi, ale także uczy, czy też odrabia lekcje. Ponadto każdy uczeń ma swoją własną szafkę, co z pewnością jest dużym atutem naszej szkoły. Jeżeli lubisz sport, możesz także dołączyć do szkolnych drużyn sportowych i rozwijać swoje umiejętności. Do zobaczenia we wrześniu!
Weronika Kwas, kl. I - politechniczna


Hej, nazywam się Kuba i chodzę do klasy o profilu politechnicznym. Zdecydowałem się na tę szkołę, ponieważ słyszałem o bardzo dobrym przygotowaniu do matury. Szkoła jest świetna dla osób, które lubią się uczyć i kochają sport. Mamy pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz dobrze wyposażoną halę sportową z siłownią. Uczą nas świetni nauczyciele, którzy zawsze starają się nam pomóc. Podoba mi się, że możemy wybrać sobie rozszerzenia według własnych zainteresowań. Atmosfera w szkole jest bardzo fajna, starsi koledzy przyjęli nas miło. Polecam naszą szkołę i zapraszam Was serdecznie!
Jakub Kania, kl. I - politechniczna


Hej! Nazywam się Aleksandra. Chodzę do pierwszej klasy politechnicznej LO w Sobolewie. Zdecydowałam się na wybór tej szkoły z wielu powodów, m.in. dlatego, że znajomi mi ją polecili oraz jest tu wysoka zdawalność matur, co według mnie jest bardzo ważne. Panuje tutaj bardzo życzliwa atmosfera. Także świetną sprawą jest to, że możemy sami wybrać sobie przedmioty rozszerzone.
Jestem zadowolona z wyboru LO w Sobolewie. Zapraszam Was serdecznie do naszej szkoły!
Aleksandra Ostrowska, kl. I - politechnicznaHej, nazywam się Paweł chodzę do klasy o kierunku politechnicznym. Zdecydowałem się wybrać tę szkołę, ponieważ posiada wysoką zdawalność matur i wysoki poziom nauczania. Szkoła jest świetna dla osób, które lubią się uczyć. Jest dobrze wyposażona, znajduje się tu duża hala sportowa i otwarte boisko ze sztuczną trawą jak również dobrze wyposażone sale informatyczne. Nie brakuje u nas również wielu miłych i wyrozumiałych nauczycieli. Nie żałuję wyboru tej szkoły. Pozdrawiam
Paweł Paprota, kl. I - politechniczna
Hej! Nazywam się Julia i uczęszczam do klasy politechnicznej LO w Sobolewie. Wybrałam tę szkołę ze względu na wysoki poziom zdawalności matur oraz łatwy dojazd. Nauczyciele tej szkoły są bardzo mili i wyrozumiali, od pierwszej klasy przygotowują nas do matury. Uczniowie także służą pomocą. Według mnie bardzo dużą zaletą jest wybór dowolnych rozszerzeń. Serdecznie zapraszam was do naszej szkoły!
Julia Nurzyńska, kl. I - politechnicznaSerdecznie zapraszamy!