|   r.


Dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - po gimnazjum

• nauka trwa 3 lata i kończy się maturą
• język angielski obowiązkowy dla wszystkich na poziomie podstawowym lub rozszerzonym
• drugi język obcy: francuski, niemiecki lub rosyjski – do wyboru
• przedmioty rozszerzone do wyboru w klasie drugiej

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - po szkole podstawowej

• nauka trwa 4 lata i kończy się maturą
• język angielski obowiązkowy dla wszystkich na poziomie podstawowym lub rozszerzonym
• drugi język obcy: francuski, niemiecki lub rosyjski – do wyboru
• przedmioty rozszerzone do wyboru w klasie pierwszej

• Klasa mundurowa Bezpieczeństwo Publiczne

Przedmioty kierunkowe:
• pierwsza pomoc przedmedyczna
• przygotowanie do służby w formacjach porządku publicznego (zagadnienia z prawa o ruchu drogowym, służby publiczne, strzelectwo sportowe)
• samoobrona

Zdobyte uprawnienia:
• Certyfikat Podstawowego Kursu Pierwszej Pomocy
• specjalista ds. taktyki i technik interwencji
• ułatwienia i zniżka w uzyskaniu prawa jazdy kat. B
»więcej


Witam Was kochani. Mam na imię Dawid. Uczęszczam do klasy mundurowej. Wybrałem Liceum w Sobolewie, ponieważ swoją przyszłość wiążę z pracą w służbach mundurowych. Jeżeli interesujesz się sportem, nasza szkoła jest dla ciebie świetnym wyborem. Są tu różnego rodzaju zajęcia SKS. Każdy znajdzie coś dla siebie. 😉
Nauczanie również jest na wysokim poziomie. Każdy nauczyciel z naszego Liceum dąży do tego, aby nas jak najwięcej nauczyć i jak najlepiej przygotować do tej strasznej matury. Dużym plusem naszej szkoły jest dobrowolny wybór przedmiotów rozszerzonych. Z całego serca polecam Wam naszą szkołę.
Dawid Kasperczyk, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneHej! Mam na imię Patrycja i uczęszczam do Liceum w Sobolewie o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Wybrałam ten profil, ponieważ od zawsze interesowałam się pracą w służbach mundurowych. Profil ten jest dla mnie również bardzo atrakcyjny i urozmaicony o dodatkowe zajęcia m.in. z samoobrony i pierwszej pomocy. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru, ponieważ u nas w szkole nigdy nie ma nudy i zawsze się coś dzieje. Poziom nauczania jest bardzo wysoki, a nauczyciele zawsze ci pomogą. Serdecznie zapraszam 🙂!
PS. Bardzo ładne mundury, więc jak ktoś lubi – polecam 😉.
Patrycja Pawłowska, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneWitam, mam na imię Kamil. Uczęszczam do klasy mundurowej w Sobolewie. Wybór szkoły podyktowała mi chęć związania swojej przyszłości z wojskiem. Interesuję się sportem, głównie piłką nożną i lekkoatletyką. Szkoła rozwija moje zainteresowania sportowe, realizowane są tu SKSy z wielu dyscyplin sportowych. Uczniowie jak i nauczyciele są bardzo sympatyczni i pomocni. Nasza szkoła często uczestniczy w zawodach na terenie całego powiatu i sama organizuje zawody w różnych dyscyplinach. Poziom nauczania jest wysoki, co sugerują wysokie wyniki matur w latach poprzednich. Jestem w 100% pewien, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do zobaczenia, widzimy się we wrześniu!
Kamil Ziendalski, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne
Hej, mam na imię Oliwia i uczęszczam do Liceum w Sobolewie do klasy mundurowej. Wybrałam tę szkołę, ponieważ swoją przyszłość wiążę z pracą w policji. Uważam, że szkoła i nauczyciele dobrze przygotują mnie do tej roli. Interesuję się sportem i mam tutaj super możliwość rozwijania tego, poprzez wyjazdy na zawody i treningi. Nie żałuję swojego wyboru i uważam, że był właściwy. Pozdrawiam :)
Oliwia Mikulska, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne


Witam, mam na imię Michał. Chodzę do klasy mundurowej w Sobolewie. Wybór szkoły wiążę z przyszłą pracą w służbach mundurowych. Interesuję się strzelectwem, militariami, historią oraz sportem. Atmosfera w szkole jest bardzo przyjazna, nauczyciele są bardzo pomocni. Szkoła często organizuje sportowe zawody międzyszkolne. Możliwy jest dobrowolny wybór rozszerzeń przedmiotów, co jest rzadkością. Szkoła może się pochwalić bardzo wysoką zdawalnością matur. Podoba mi się w tej szkole i mogę z czystym... sumieniem ją polecić.
Michał Piątek kl. I – Bezpieczeństwo Publiczne
Witam, mam na imię Sylwia. Chodzę do klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Swoją przyszłość chciałabym związać ze służbami mundurowymi. Jestem przekonana, że dzięki tej klasie uda mi się osiągnąć ten cel. W mundurówce mamy kilka dodatkowych zajęć, takich jak: pierwsza pomoc, formacje porządku publicznego oraz samoobrona. Mimo tego, że wybrałam tę szkołę spontanicznie, jestem z niej bardzo zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że w drugiej klasie mamy możliwość wyboru dowolnych rozszerzeń. W szkole panuje przyjazna atmosfera, a poziom nauczania jest wysoki. Ponadto szkoła odnosi sukcesy, a przez zajęcia pozalekcyjne mamy możliwość rozwijania swoich pasji. Cieszę się, że wybrałam to Liceum. Serdecznie zapraszam :)
Sylwia Zuchniak, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne
• Klasa uniwersytecka

Przedmioty rozszerzone i drugi język obcy do wyboru.


Kochani! Witam w mojej szkole! Nazywam się Wiktor i jestem uczniem pierwszej klasy o profilu uniwersyteckim w Sobolewie. W szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera wśród uczniów jak i nauczycieli. Wielkim plusem tej szkoły jest samodzielny wybór przedmiotów rozszerzonych, z których chcesz pisać maturę. W szkole jest także duży wybór kółek zainteresowań m.in. sportowe, plastyczne, informatyczne i muzyczne. Nauczyciele bardzo dobrze przygotowują do matury. Dostosowują pracę do umiejętności ucznia, co jest bardzo pomocne. Serio mówię, że warto tu przyjść i przeżyć te 3 lata.
Wiktor Kępa, kl. I - uniwersytecka

Cześć mam na imię Magda i jestem uczennicą klasy uniwersyteckiej. W szkole jesteśmy jedną wielką rodziną, każdy z nas się ze sobą dobrze dogaduje. Nauczyciele są uprzejmi i pomocni. Zawsze można z nimi porozmawiać o wszystkim. Pomoc otrzymujemy również od starszych uczniów. Nasi nauczyciele robią wszystko by jak najlepiej przygotować nas do matury. W naszej szkole możecie rozwijać wszystkie swoje pasje np. malarstwo, śpiew, gra na instrumentach (posiadamy szkolny zespół) i wiele innych. Serdecznie zapraszam! 🙂
Magdalena Darmetko, kl. I - uniwersytecka

Witam! Jestem Mateusz. Uczęszczam do klasy pierwszej o profilu uniwersyteckim. Wybrałem tę szkołę z powodu bardzo dobrych opinii na jej temat i dzięki temu że mam do niej łatwy i szybki dojazd. Uważam że był to jeden z moich najważniejszych wyborów w życiu i naprawdę nie żałuję, że tu jestem! Osoby oraz nauczyciele tworzą bardzo miłą i przyjazną atmosferę, dzięki czemu wychodzę że szkoły z uśmiechem na twarzy. A więc zapraszam do naszego Liceum i mam nadzieję że widzimy się we wrześniu.
Mateusz Kachniarz, kl. I - uniwersytecka
• Klasa politechniczna

Przedmioty rozszerzone i drugi język obcy do wyboru.


Cześć. Nazywam się Asia, mieszkam w Maciejowicach i chodzę do pierwszej klasy politechnicznej w Sobolewie. Wybrałam tą szkołę, ponieważ ma bardzo dobre wyniki zdawalności matur i jest blisko (nie tracę dużo czasu na dojazdy), a także wybór rozszerzeń nie jest narzucony. Dzięki temu uczeń w 1 klasie może dokładniej poznać przedmioty i przemyśleć, co będzie chciał zdawać na maturze. Bardzo cieszę się z wyboru tej szkoły. Poziom nauczania jest wysoki, nauczyciele są mili, pomocni i starają się jak najlepiej przygotować nas do matury. Dzięki temu, że szkoła jest mała, to uczniowie znają się nawzajem. Szkoła wyposażona jest w boisko szkolne, halę sportową, internat oraz stołówkę. Organizowane są różnego rodzaju imprezy szkolne oraz wycieczki. Na kanał na YouTubie wrzucane są filmiki z różnych uroczystości, a na stronę internetową wrzucane są zdjęcia oraz ważne informacje. Szkoła daje możliwość rozwijania swoich zainteresowań (jest dużo pozalekcyjnych zajęć sportowych, istnieje zespół muzyczny, koło Caritas). Panuje tutaj życzliwa atmosfera. Polecam nasze Liceum wszystkim, którzy chcą dobrze zdać maturę oraz wesoło spędzić czas.
Joanna Paziewska, kl. I - politechniczna


Witam państwa! Mam na imię Tomasz i jestem uczniem w klasie politechnicznej. Moim wyborem jest to Liceum z kilku powodów. Mieszkam w Sobolewie więc nie muszę się martwić o to czy mój autobus przyjedzie oraz nie muszę wcześniej wychodzić do szkoły. Nasze Liceum jest na wysokim poziomie odnośnie zdawalności matur co jest bardzo w porządku, jeśli planujemy pójście na dobre studia. Nauczyciele są mili, pomocni i wyrozumiali. Miałem dużo pozytywnych opinii od starszych kolegów i nie żałuję, że się ich posłuchałem. W szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, każdy jest dla Ciebie jak dobry kolega. Lubię sport, a nasza szkoła pod tym względem jest naprawdę super. Mamy dobre obiekty sportowe, prowadzonych jest wiele zajęć, więc wszyscy znajdą coś dla siebie. Moim zdaniem wybór tej szkoły był bardzo trafny, chodzenie do niej sprawia mi przyjemność. Serdecznie zapraszam wszystkich, bo naprawdę warto.
Tomasz Kowalczyk, kl. I - politechniczna
Hej, mam na imię Marysia i chodzę do klasy politechnicznej. Długo zastanawiałam się nad wyborem szkoły, ale ostatecznie zdecydowałam się na Liceum w Sobolewie. Wybór tej szkoły opierał się przede wszystkim na samodzielnej możliwości wyboru rozszerzeń dopiero w drugiej klasie, gdyż nikt nam ich nie narzuca. W szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, nauczyciele są otwarci i pomocni, a poziom nauki jest wysoki, co pomaga nam bardzo dobrze przygotować się do matury. Nasze Liceum posiada ogromną halę sportową, gdzie niemal każdego dnia są treningi, na które śmiało można się zapisywać, internat wraz ze stołówką, w której możemy zjeść pyszny obiad. Mamy zespół muzyczny oraz koło plastyczne. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie 🙂. Cieszę się, że wybrałam tę szkołę i mam nadzieję, że wy też podejmiecie taką samą decyzję jak ja. Do zobaczenia we wrześniu!
Maria Rucińska, kl. I - politechniczna

Witam serdecznie. Na imię mi Robert, mieszkam w Gończycach i uczęszczam do pierwszej klasy politechnicznej w Sobolewie. Wybrałem tą szkołę, ze względu na wysoki poziom nauczania, bliski dojazd, oraz dowolność rozszerzeń, w związku z czym uczniowie mają większą możliwość poznania przedmiotu jak i nauczycieli. Uprzejmość i pomocniczość nauczycieli umożliwia sprawniejsze i lepsze przygotowanie do matury. Toteż wyniki na końcowych egzaminach są wysokie i dla uczniów satysfakcjonujące. Nasza szkoła wyposażona jest w jedną z największych hali sportowych w powiecie, potężne boisko szkolne, odnowiony internat i stołówkę. Organizowane są w niej wycieczki, imprezy szkolne i inne przedsięwzięcia. Posiadamy również własny kanał na YouTubie, gdzie znajdują się filmiki z różnych uroczystości odbywających w naszej szkole i stronę internetową, na której zawarte są przeróżne informacje dotyczące tej szkoły. Szkoła również kładzie duży nacisk na rozwój indywidualny poprzez dużą ilość zajęć pozalekcyjnych. Moim zdaniem wybór tej szkoły to najlepsza decyzja jaką możesz podjąć! W szkole dużo się dzieje, rozwijamy swoje zainteresowania, uczestniczymy w zawodach sportowych. Zachęcam was do rozpoczęcia nauki w naszym Liceum i mam nadzieję, że zobaczymy się już we wrześniu!
Robert Kwaśniak, kl. I - politechniczna


Hej, mam na imię Dominika i uczęszczam do pierwszej klasy politechnicznej w LO w Sobolewie. Przychodząc do tego Liceum, nie byłam pewna w jakim kierunku chcę się kształtować. Ze względu na możliwość wyboru dowolnego zestawu własnych rozszerzeń, ta szkoła była dla mnie idealną opcją - po pierwszym semestrze nauki już wiem, co najbardziej mi odpowiada i co jest dla mnie najbardziej interesujące. Zachęciły mnie również zajęcia SKS, które umożliwiły mi kontynuowanie moich sportowych pasji. Jednak wybór ostatecznie potwierdziły dobre opinie starszych znajomych oraz rodziny, którzy chwalili kadrę pedagogiczną oraz wysoki poziom nauczania i polecali Liceum w Sobolewie. Teraz mogę tylko zająć ich miejsce i powiedzieć, że również polecam tę szkołę. Do zobaczenia we wrześniu!
Dominika Wojdat, kl. I - politechniczna

Serdecznie zapraszamy!