r.Dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
• nauka trwa 4 lata i kończy się maturą
• język angielski obowiązkowy dla wszystkich na poziomie podstawowym lub rozszerzonym
• drugi język obcy: francuski, niemiecki lub rosyjski - do wyboru
• przedmioty rozszerzone do wyboru w klasie pierwszej

• Klasa mundurowa Bezpieczeństwo Publiczne

Przedmioty kierunkowe:
• pierwsza pomoc przedmedyczna
• przygotowanie do służby w formacjach porządku publicznego (zagadnienia z prawa o ruchu drogowym, służby publiczne, strzelectwo sportowe)
• samoobrona

Zdobyte uprawnienia:
• Certyfikat Podstawowego Kursu Pierwszej Pomocy
• specjalista ds. taktyki i technik interwencji
• ułatwienia i zniżka w uzyskaniu prawa jazdy kat. BHej! Nazywam się Amelia i chodzę do LO w Sobolewie. Wybrałam tę szkołę, ponieważ jest tu profil Bezpieczeństwo Publiczne a ja chcę związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Na tym profilu uczymy się musztry, jest pierwsza pomoc, a w późniejszej klasie nawet samoobrona. Posiadamy również dużą halę sportową, siłownię, bieżnię oraz kort do tenisa ziemnego. Plusem tej szkoły jest również to, że sami wybieramy przedmioty, które chcemy rozszerzyć. Poziom w tej szkole jest bardzo dobry, a nauczyciele podchodzą do swojego zawodu z wyczuciem i chcą jak najlepiej przygotować nas do matury.
Zachęcam Was do wybrania naszej szkoły, a nie będziecie żałować! :D
Amelia Pszkit, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne

Siemka! Jestem Ksawery, chodzę do klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne w LO w Sobolewie. Wybrałem tę szkołę z kilku powodów, m.in. dlatego, że mój brat do niej chodził i mi ją polecił. Uwielbiam sport, a tutaj jest ogromna hala sportowa, boisko, kort tenisowy i wiele wiele więcej. Znajduje się tutaj również strzelnica. Z pewnością mogę polecić naszą szkołę! Jest ona idealna dla osób, które kochają sport i chcą się dobrze przygotować do matury. Nauczyciele też spełniają w 100% swoją rolę i mają dużą pozytywną interakcję z uczniami. Mamy też tutaj do wybory przedmioty, które chcemy rozszerzać, a dzięki temu możemy się dokładniej przygotować do matury. Starsi koledzy też nas przyjęli bardzo milo, zawsze pomogli. Zapraszam wszystkich gorąco. Do Zobaczenia!!
Ksawery Sawicki, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne

Hej, nazywam się Kuba. Chodzę do klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Zdecydowałem się na tą szkołę z kilku powodów. Między innymi Bardzo polecili mi ją moi starsi koledzy, nie raz słyszałem o bardzo dobrym przygotowaniu do matury. Szkoła ta jest świetna dla osób, które kochają sport. Mamy pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, halę, siłownię, bieżnię i bardzo dobre wyposażenie w sprzęt do ćwiczeń. Bardzo fajne jest to, że sami wybieramy rozszerzenia. Uczą nas świetni nauczyciele, którzy zawsze starają się nam pomóc. Atmosfera w szkole jest świetna. Starsi koledzy przyjęli nas miło w szkole. Bardzo polecam naszą szkołę i zapraszam wszystkich bardzo serdecznie!!
Jakub Jończyk, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne

Hejka wszystkim! Nazywam się Maria i uczęszczam do klasy bezpieczeństwo publiczne w Liceum Ogólnokształcącym w Sobolewie. Wybrałam ten profil, ponieważ chce wiązać przyszłość ze służbami mundurowymi. Do samego wybrania tej szkoły zachęcili mnie znajomi, rodzina oraz łatwy dojazd. W naszej szkole panuje bardzo miła atmosfera. Jednym z najlepszych aspektów tej szkoły jest samodzielny wybór rozszerzeń. Nauczyciele są bardzo mili i w miarę możliwości starają się nas jak najlepiej przygotować do matury. Nasza szkoła posiada również największą halę sportową w całym powiecie, kort do tenisa zimnego, siłownię oraz internat dla osób mieszkających daleko od szkoły. Mam nadzieję, że moją krótką wypowiedzią zachęciłam Was do wybrania naszej szkoły. Do zobaczenia we wrześniu!
Maria Maziarska, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne

Siemka! Jeszcze w 8 klasie zastanawiałam się jaką szkołę wybrać. Nad Liceum w Sobolewie zaczęłam myśleć dopiero w maju. Ciążyła na mnie spora presja, ponieważ decyzja, którą miałam wtedy podjąć predestynowała o mojej przyszłości. Przez cały ostatni rok w szkole podstawowej moim numerem jeden nie było to miejsce, w którym teraz jestem. Pierwszy tydzień nie był łatwy. Poznawanie nowych znajomych i nauczycieli - nie przepadam za tym. Jednak po czasie zrozumiałam, że nowi koledzy, koleżanki i nauczyciele, są naprawdę sympatyczni. I my, młodzież, i oni, nauczyciele, chcemy dobrze i efektywnie wykorzystać te dane nam wspólne 4 lata w Liceum. Mój profil czyli bezpieczeństwo publiczne charakteryzuje się m.in. tym, że jako jedyni w szkole nosimy mundury i to nas wyróżnia. W wyznaczony dzień tygodnia mamy musztrę. Jest to trening, którego celem jest wyszkolenie nas, abyśmy sprawnie wykonywali polecenia, które w naszym przypadku są wydawane przez nauczyciela. Dzięki lekcji pierwszej pomocy, które mamy w pierwszej klasie, możemy nauczyć się jak pomagać ludziom w chwili zagrożenia życia. Natomiast w 3 klasie będziemy mieli również samoobronę, która przyda nam się w codziennym życiu. W naszym Liceum panuje dobra atmosfera, którą możesz poznać, jeśli wybierzesz naszą szkołę. Serdecznie zapraszam!
Zuzanna Lenicka, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne

Cześć! Nazywam się Aleksandra i uczęszczam do klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne w Liceum Ogólnokształcącym w Sobolewie. Wybrałam taką drogę, ponieważ w przyszłości zamierzam pracować w służbach mundurowych. Polecam naszą szkołę między innymi ze względu na panującą atmosferę oraz bardzo dobrych nauczycieli, którzy podchodzą do nas profesjonalnie. Mamy tu również największą halę w powiecie, wielkie boisko, kort do tenisa ziemnego, dużo dobrego sprzętu do ćwiczeń oraz bieżnię. Do tego miejsca przyciągnęła mnie również możliwość wybrania rozszerzeń, co jest ogromnym plusem. Zapraszam Was serdecznie! ;)
Aleksandra Kopera, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne


Cześć wszystkim! Nazywam się Weronika i uczę się w pierwszej klasie Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie na profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Wybrałam ten profil, ponieważ od zawsze ciągnęło mnie w stronę mundurową i chciałabym bardzo, aby moja przyszłość była związana z wojskiem. Bardzo się cieszę, że wybrałam tę szkołę oraz profil, bo dzięki temu poznałam wielu wspaniałych ludzi. Na tym kierunku uczymy się przedmiotów takich jak: pierwsza pomoc, formacje porządku publicznego, a także samoobrona. Możecie sami wybrać przedmioty rozszerzone. Nauczycie są cierpliwi, bardzo pomocni i pracowici, świetnie wykonują swoją pracę, potrafią bardzo dobrze tłumaczyć. Nasza szkoła posiada internat ze stołówką, a przed nim plac do ćwiczeń, siłownię, dużą halę sportową, boisko wielofunkcyjne, strzelnicę pneumatyczną, świetlicę i kawiarenkę, jak również bibliotekę, w której jest duży wybór książek. Jeśli marzy Ci się przyszłość związana z służbą mundurową, LO Sobolew to najlepszy wybór dla Ciebie!
Weronika Klepacka, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne• Klasa uniwersytecka

Przedmioty rozszerzone i drugi język obcy do wyboru.

Cześć! Jestem Paulina chodzę do pierwszej klasy LO w Sobolewie o profilu uniwersyteckim. Nasza szkoła wyróżnia się wysoką zdawalnością matur. Jest to dla mnie bardzo ważne i wiem, że dobrze przygotuję się tutaj do matury. Mamy także pełnowymiarowe boisko, siłownię oraz hale sportową. Jest również zespół muzyczny NIEPRZECIĘTNI, który z pewnością przyjmie nowe talenty. W szkole panuje bardzo miła atmosfera uczniowie się wspierają i pomagają sobie nawzajem. Nauczyciele są bardzo mili, pomocni i otwarci na nowe propozycje uczniów. Bardzo atrakcyjną rzeczą jest to, że sami możemy wybrać sobie rozszerzone przedmioty. Osobiście jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru szkoły. Do zobaczenia we wrześniu!
Paulina Kwaśniak, kl. I - uniwersytecka


Hejka! Nazywam się Amelia i uczęszczam do LO w Sobolewie do klasy pierwszej o profilu uniwersyteckim. Wybrałam tę szkołę ze względu na dobrą zdawalność matur i pozytywną opinię. Bardzo dużą zaletą jest to, że każdy uczeń może sam wybrać przedmioty, które chce rozszerzać. Nauczyciele bardzo dobrze spełniają swoją rolę jaką jest przygotowanie nas jak najlepiej do matury i zawsze są chętni, aby nam pomóc i nas wysłuchać. Na pewno nie żałuję wyboru tej szkoły i serdecznie was do niej zapraszam.
Do zobaczenia we wrześniu!
Amelia Fijołek, kl. I - uniwersyteckaHejka! Nazywam się Natalia i chodzę do Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie o profilu uniwersyteckim. Bardzo długo myślałam nad wyborem szkoły lecz żadna nie przychodziła mi do głowy. Wybrałam to liceum z polecenia koleżanki, która mówiła że będzie mi tu bardzo dobrze i szybko się odnajdę. Miała rację! Naprawdę bardzo szybko odnalazłam się w nowej szkole. Wszystko zawdzięczam nauczycielom, którzy są zawsze bardzo chętni do pomocy i uczniom, na których mogę liczyć w każdej sytuacji. W naszej szkole panuje naprawdę bardzo przyjazna atmosfera dzięki której nauka to przyjemność.
Serdecznie zapraszam!
Natalia Wiśniewska, kl. I - uniwersytecka

Hej! Nazywam się Kamil. Chodzę do pierwszej klasy uniwersyteckiej LO w Sobolewie. Zdecydowałem się na tę szkołę ze względu na wiele kluczowych aspektów. W szczególności na wysoką zdawalność matur, według mnie jest to bardzo ważne. Od znajomych słyszałem, że w tej szkole jest świetna atmosfera. Nie rozczarowałem się, każdy jest miły, pomocny i szczery. Nauczyciele są wyrozumiali, chętni do pomocy ale też wymagający. Wspaniałą rzeczą jest to, że możemy sami wybrać sobie przedmioty rozszerzone. Szkoła stoi na bardzo dobrym poziomie, jeśli chodzi o sport. Mamy boisko sportowe, siłownię, bieżnię, kort do tenisa ziemnego oraz ogromną halę sportową. Mam nadzieję, że tą wypowiedzią zachęciłem Cię do wyboru właśnie tej placówki.
Do zobaczenia we wrześniu!
Kamil Rutkowski, kl. I - uniwersytecka

Hej, hej! Nazywam się Weronika. Uczęszczam do Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie do klasy o profilu uniwersyteckim. Dostanie się do tej szkoły było moim największym marzeniem. Tę szkołę poleciło mi wielu moich znajomych. Nauczyciele są bardzo otwarci na kontakt z uczniem i zawsze służą pomocą są niezmiernie mili. Od klasy pierwszej nauczyciele przygotowują nas do matury. Atmosfera w naszej szkole jest bardzo przyjazna. Dużym plusem tej szkoły jest to, że możemy sobie wybrać sami rozszerzenia. Nasza szkoła posiada ogromną halę sportową, siłownię, bieżnię, boisko, kort tenisowy, stołówkę, na której można zjeść pyszny obiad, nasza szkoła posiada również sklepik, w którym można kupić smaczne i zdrowe posiłki.
Serdecznie Was zapraszam!
Laus Weronika, kl. I - uniwersytecka


• Klasa politechniczna

Przedmioty rozszerzone i drugi język obcy do wyboru.


Hejka, nazywam się Zofia. Uczęszczam do klasy o profilu politechnicznym. Wybrałam tę szkołę, ponieważ jest jedną z najlepszych w powiecie. Zdawalność matur jest tu naprawdę wysoka, a dojazd do szkoły nie zajmuje mi wiele czasu. Nasi nauczyciele są bardzo wymagający oraz sympatyczni i od pierwszej klasy przygotowują nas do matury. Ogromną zaletą tej placówki jest fakt, że jako uczennica pierwszej klasy mogłam sama wybrać przedmioty, które chcę rozszerzyć.
Zapraszam Was serdecznie!
Zofia Włodarczyk, kl. I - politechnicznaHej! Nazywam się Milena i chodzę do klasy pierwszej politechnicznej LO w Sobolewie. Wybór szkoły nie zajął mi zbyt wiele czasu, ponieważ wiedziałam, że chcę uczęszczać do tej szkoły. Dlaczego? Jest tu wysoka zdawalność matur, co dla nas licealistów jest bardzo ważne. Także wiele osób m.in. uczniowie i absolwenci LO w Sobolewie, których znam, bardzo mi tę szkołę polecali. Atmosfera panująca w szkole jest przyjazna. Uczniowie z innych klas są mili i życzliwi, więc nie ma się czego bać. Super sprawą jest także wybór dowolnych rozszerzeń. Jestem zadowolona z wyboru LO w Sobolewie. Was również serdecznie zapraszam do naszej szkoły!
Milena Kwas, kl. I - politechniczna

Serdecznie zapraszamy!