|   r.


Dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

• nauka trwa 4 lata i kończy się maturą
• język angielski obowiązkowy dla wszystkich na poziomie podstawowym lub rozszerzonym
• drugi język obcy: francuski, niemiecki lub rosyjski – do wyboru
• przedmioty rozszerzone do wyboru w klasie pierwszej

• Klasa mundurowa Bezpieczeństwo Publiczne

Przedmioty kierunkowe:
• pierwsza pomoc przedmedyczna
• przygotowanie do służby w formacjach porządku publicznego (zagadnienia z prawa o ruchu drogowym, służby publiczne, strzelectwo sportowe)
• samoobrona

Zdobyte uprawnienia:
• Certyfikat Podstawowego Kursu Pierwszej Pomocy
• specjalista ds. taktyki i technik interwencji
• ułatwienia i zniżka w uzyskaniu prawa jazdy kat. B
»więcej


Hejka wszystkim! Nazywam się Żaneta i uczęszczam do LO w Sobolewie. Uważam, że jest wiele powodów wyboru właśnie tej szkoły. To, co wyróżnia naszą szkołę na tle powiatu, to możliwość samodzielnego wyboru rozszerzeń. Kolejnym ważnym aspektem są nauczyciele, którzy podchodzą do swojego zawodu z ogromną pasją i chęcią jak najlepszego przygotowania swoich uczniów do matury. Cenię tę szkołę także za to, że możemy również poza nauką dobrze się bawić. Oznacza to, że w naszej szkole stawia się dużo na sport, co bardzo umila nam czas. Wybierając właśnie tę szkołę kierowałam się przede wszystkim jej dobrą opinią wśród innych ludzi. Ogromnie zachęcam do wybrania klasy mundurowej, gdyż uczęszczając do tej klasy z pewnością przeżyjesz wiele nowych przygód, jak i doświadczysz dużo ciekawych wyzwań.
Żaneta Siarkiewicz, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneHej, nazywam się Aleksander. Chodzę do klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Wybrałem tę szkołę z kilku powodów. Między innymi dlatego, że moja siostra tutaj uczęszczała i mi ją poleciła, ponieważ bardzo dobrze przygotowała ją do matury. Zaletą naszego Liceum jest to, że mogliśmy wybrać sami rozszerzenia. Nasza szkoła posiada świetne miejsca do ćwiczeń, mamy pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, najnowocześniejszą halę w powiecie, siłownię, bieżnię i dobry sprzęt do wykonywania ćwiczeń. Poziom nauczania w naszej szkole jest bardzo wysoki. Uczą nas bardzo dobrzy nauczyciele, którym zależy na tym, abyśmy zrozumieli dany temat.
Polecam naszą szkołę i zapraszam do niej wszystkich bardzo serdecznie!!
Aleksander Rusak, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneHejka, nazywam się Natalia. Uczęszczam do klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Wybrałam tę szkołę, ponieważ wiążę swoją przyszłość z pracą w służbach mundurowych. W klasie o tym profilu jest wiele zajęć dodatkowych takich jak samoobrona czy bardzo przydatna pierwsza pomoc. Ogromną zaletą tej placówki jest fakt, że jako uczennica pierwszej klasy mogłam sama wybrać przedmioty, które chcę rozszerzyć. Kolejnym atutem, który przyciągnął mnie do tego miejsca, jest dobra zdawalność matur, do której przygotowują przemili i wyrozumiali nauczyciele.
Zapraszam Was serdecznie! 😊
Natalia Michalczyk, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneHej, mam na imię Kasia. Chodzę do pierwszej klasy Liceum w Sobolewie. Wybrałam tę szkołę, bo swoją przyszłość wiążę z pracą w służbach mundurowych. Plusem tej szkoły są dodatkowe zajęcia klas mundurowych, takie jak: pierwsza pomoc, formacje porządku publicznego i samoobrona. Poziom nauczania w szkole jest bardzo wysoki, co pozwala nam dobrze przygotować się do matury, ale zawsze możemy liczyć na pomoc od nauczycieli. Jestem zadowolona z wyboru tej szkoły, ponieważ atmosfera jest tu przyjazna i trudno się tu nudzić.
Katarzyna Skwarek, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne

Hejka! Mam na imię Weronika. Uczęszczam do klasy mundurowej. Wybrałam ten profil, ponieważ wiążę swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Profil przygotowuje mnie do pomocy innym, dzięki zajęciom pierwszej pomocy i samoobrony. Co roku organizowane są obozy, to świetna przygoda, gdzie uczymy się tolerancji i wytrwałości. W szkole jest bardzo miła atmosfera, nauczyciele są przyjaźni a poziom nauczania wysoki. Dzięki temu jesteśmy dobrze przygotowani do matury od samego początku.
Serdecznie zapraszam i polecam z całego serca! 😊
Weronika Iwanek, kl. I – Bezpieczeństwo Publiczne
Cześć. Nazywam się Ola i chodzę do klasy pierwszej mundurowej w Sobolewie. Wybrałam to Liceum, bo wiążę swoją przyszłość z pracą w służbach mundurowych. Cieszę się z wyboru tego Liceum, ponieważ poziom nauczania w tej szkole jest wysoki, o czym świadczy zdawalność matur w ubiegłych latach. Ten profil jest urozmaicony o dodatkowe zajęcia m.in. z pierwszej pomocy i samoobrony. Jeżeli interesujesz się sportem, ta szkoła jest właśnie dla Ciebie! Są tu realizowane SKSy z wielu dyscyplin sportowych.
Mam nadzieję, że widzimy się we wrześniu. ;)
Aleksandra Kieliszek, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne


• Klasa uniwersytecka

Przedmioty rozszerzone i drugi język obcy do wyboru.

Cześć! Nazywam się Mateusz. Chodzę do pierwszej klasy uniwersyteckiej LO w Sobolewie. Wybrałem tę szkołę, ponieważ wiele osób mi ją polecało. Nie żałuję tego wyboru. W szkole czuję się świetnie, atmosfera jest genialna. Starsi uczniowie przyjęli nas miło w szkole. Nauczyciele może są wymagający, ale bardzo dobrze uczą. Liceum w Sobolewie jest naprawdę warte polecenia.
Mateusz Bezler, kl. I - uniwersytecka


Cześć, mam na imię Weronika i chodzę do klasy pierwszej o profilu uniwersyteckim Liceum w Sobolewie. Wybrałam to Liceum, ponieważ daje ono wolność wyboru przedmiotów rozszerzonych według preferencji i zainteresowań uczniów. Atmosfera w naszej szkole jest miła i każdy z pewnością się w niej odnajdzie. Nasza szkoła odnosi liczne sukcesy w olimpiadach wiedzy i zawodach sportowych. Nasi nauczyciele są bardzo wymagający oraz sympatyczni i od pierwszej klasy przygotowują nas do matury. Polecam naszą szkołę, ponieważ dobrze przygotowuje do zdania egzaminu maturalnego. Do zobaczenia we wrześniu!
Weronika Czyszek, kl. I - uniwersyteckaCześć, jestem Zuzia i chodzę do klasy pierwszej uniwersyteckiej LO w Sobolewie. Wybrałam tę szkołę ze względu na wysoką zdawalność matur i dobrą opinię. W naszym Liceum można samodzielnie wybrać przedmioty rozszerzone. Nauczyciele już od pierwszej klasy przygotowują nas do matury. Mamy najlepszą halę w powiecie oraz siłownię. Nasza szkoła posiada własny internat. Jest on udogodnieniem dla uczniów posiadających trudny dojazd do szkoły. Atmosfera w szkole jest bardzo miła, można zapoznać bardzo fajnych znajomych. W naszej szkole są prowadzone zajęcia dodatkowe, pozalekcyjne. Są to między innymi koła sportowe i muzyczne. Jestem bardzo zadowolona z wyboru szkoły i polecam każdemu.
Zuzanna Andrzejewska, kl. I - uniwersytecka• Klasa politechniczna

Przedmioty rozszerzone i drugi język obcy do wyboru.


Cześć! Jestem Adam i uczęszczam do klasy pierwszej LO w Sobolewie o profilu politechnicznym. Wybrałem tę szkołę, bo ma wysoką zdawalność matur oraz wybór rozszerzeń. Do wyboru tej szkoły zachęciły mnie również pozytywne opinie starszych kolegów. W naszej szkole jest dużo zajęć pozalekcyjnych, dzięki którym można rozwijać się na wybranym przez siebie kierunku. Ja bardzo polecam wieczory kodowania, gdzie każdy jest mile widziany, a gdy ktoś ma problem, to starsi koledzy chętnie pomogą i wyjaśnią na czym polegał błąd. Nauczyciele są mile nastawieni do uczniów i potrafią wytłumaczyć omawiany temat wyczerpująco. Atmosfera, jaka panuje w naszym Liceum jest bardzo dobra i przyjazna. Podczas przerw można zjeść smaczny obiad lub kupić jedzenie w szkolnym sklepiku. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru i gdybym miał jeszcze raz wybierać, wybrałbym tę szkołę.
Adam Żaczek, kl. I - politechniczna
Cześć! Nazywam się Karolina. Chodzę do pierwszej klasy politechnicznej Liceum w Sobolewie. Wybrałam tę szkołę ze względu na wysoką zdawalność matur i dobrą opinię. Jest jedną z najlepszych szkół w powiecie. Podoba mi się swoboda wybierania rozszerzeń. Atmosfera w szkole jest miła i przyjazna. Poziom nauczania jest wysoki. Dzięki temu jesteśmy dobrze przygotowywani do matury od samego początku. Polecam nasze Liceum wszystkim.
Karolina Niezgoda, kl. I - politechnicznaCześć! Nazywam się Kacper i chodzę do pierwszej klasy politechnicznej LO w Sobolewie. Wybrałem tę szkołę, ponieważ ma dużo pozytywów. Jest jedną z najlepszych szkół w powiecie. W szkole jest bardzo dobrze, nikt nie dokucza i nie ma kłopotów podczas przerw. Nauczyciele już prawie od początku szykują nas do matury, co jest dużym plusem i rozszerzenia są bardzo fajne. Więc dla tych, co muszą wybrać szkołę, to to Liceum to bardzo dobry wybór.
Kacper Nabor, kl. I - politechnicznaHej! Nazywam się Marta i chodzę do klasy pierwszej politechnicznej LO w Sobolewie. Do wyboru szkoły skłoniły mnie przede wszystkim opinie innych osób oraz możliwość samodzielnego wyboru rozszerzeń. W naszym Liceum podoba mi się atmosfera, która tu panuje i nastawienie nauczycieli, którzy dbają o uczniów. Mamy dużą halę sportową, wiele sportowych zajęć pozalekcyjnych i zespół muzyczny. Na przerwach umila nam czas radiowęzeł. Kto chce, może korzystać z przepysznych obiadów na stołówce lub kto woli – kupić coś dobrego w szkolnym sklepiku. Naprawdę polecam Wam naszą szkołę, na pewno nie pożałujecie!
Marta Grabowiecka, kl. I - politechniczna
Witajcie! Jestem Maksymilian i chodzę do klasy politechnicznej LO w Sobolewie. Wybrałem to Liceum przede wszystkim ze względu na wysoką zdawalność matur oraz fakt, iż szkoła ma dobrą opinię. Ponadto możecie w niej wybrać dowolne rozszerzenia, które dostosowujecie do swoich preferencji i zainteresowań. Nauczyciele zawsze chętnie udzielą Wam pomocy w razie potrzeby, więc w szkole panuje miła, przyjazna atmosfera. Szkoła umożliwia też różne zajęcia dodatkowe, głównie sportowe, które z własnych doświadczeń mogę zdecydowanie polecić. Z pewnością nie pożałujecie wyboru naszej szkoły!
Maksymilian Krupa, kl. I - politechniczna

Cześć! Mam na imię Wojtek i uczęszczam do pierwszej klasy politechnicznej Liceum w Sobolewie. Wybrałem tę szkołę, ponieważ jest jedną z najlepszych w powiecie. Zdawalność matur jest tu naprawdę wysoka, a dojazd do szkoły nie zajmuje mi wiele czasu. Linia kursujących tu autobusów i pociągów jest dobrze rozwinięta, a autobusy jeżdżą praktycznie co kilkanaście minut. Przy wyborze szkoły nie wiedziałem jeszcze kim chcę zostać w przyszłości, więc dzięki dowolnemu wyborowi rozszerzeń mogłem dostosować je do swoich hobby i przedmiotów, z których mi dobrze idzie. Mogę śmiało przyznać, że wybór tej szkoły jest jednym z najlepszych w moim życiu, ponieważ nauczyciele są tu mili, pomocni i starają się jak najlepiej przygotować nas do matury. Co rusz w naszej szkole organizowane są różne imprezy, w których każdy uczeń może wykazać się swoimi umiejętnościami. Interesuję się muzyką i należę do szkolnego zespołu muzycznego NIEprzeciętni, z którym zdobywamy wiele nagród w różnych konkursach muzycznych.
Serdecznie zapraszam Was do naszej szkoły, nie będziecie żałować tego wyboru!
Do zobaczenia we wrześniu!
Wojciech Mańkowski, kl. I - politechniczna

Serdecznie zapraszamy!