r.

Dla kandydatów do internatu

Internat przy Zespole Szkół w Sobolewie jest koedukacyjny, liczy 42 miejsc.
Pokoje są 2, 3 i 4-osobowe, wyposażone w nowe meble.
Internat zapewnia całodobową opiekę.
W świetlicy internatu można korzystać z telewizji cyfrowej i nowych komputerów z dostępem do Internetu.
Młodzież korzysta z siłowni i hali sportowej w czasie wolnym.
Budynek jest zmodernizowany i wyremontowany. Posiada sieć wi-fi.
Organizowane są tradycyjne imprezy internackie, takie jak: otrzęsiny, andrzejki, mikołajki, wieczór wigilijny i inne.


Hejka! Nazywam się Nikola. Chodzę do klasy 1c Liceum Ogólnokształcącego o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Dostanie się do tej szkoły było moim marzeniem i najlepszą decyzją jaką podjęłam. Uczę się tu drugi rok i muszę przyznać, że był to doskonały wybór, gdyż w przyszłości planuje pracować w wojsku. Jest to szkoła z atmosferą sprzyjającą rozwojowi uczniów. Nauczyciele jak w każdej szkole jedni na luzie inni troszkę mniej, ale wszyscy starają się zobaczyć w nas nie tylko uczniów, ale także i ludzi. Dużym plusem jest wybór dowolnych przedmiotów rozszerzonych. Warto jest wspomnieć także o internacie. Z racji tego, że mieszkam dość daleko od szkoły zdecydowałam się na zamieszkanie tam. Trochę się tego obawiałam, ale dziś wiem, że to mój drugi dom. Wszystko to powoduje, że jestem dumna mówiąc: 'Uczę się w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie o profilu Bezpieczeństwo Publiczne'.
CZEKAMY NA CIEBIE! Do zobaczenia!
Nikola Ziarek, kl. II - Bezpieczeństwo Publiczne


Siemka. Nazywam się Natalia i jestem uczniem klasy 1c Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie. Jestem w internacie, ponieważ mieszkam dosyć daleko od szkoły, a z mojej miejscowości nie ma dobrych połączeń autobusowych. Na początku miałam wiele wątpliwości czy internat to na pewno miejsce dla mnie, ale już po kilku dniach wiedziałam, że to była naprawdę dobra decyzja. Do szkoły mam kilkanaście metrów, co jest ogromnym plusem. Oprócz tego w internacie poznałam wiele ciekawych osób. Z każdym problem mogę się udać do wychowawczyń. Zaletą jest świetlica, która jest wyposażona w komputery z Internetem. Jedzenie w internacie jest pyszne. Ponadto panuje tu miła atmosfera i każdy jest chętny do pomocy nowym kolegom i koleżankom.
Natalia Kosicka, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne


Cześć! Nazywam się Rafał i jestem uczniem klasy drugiej. Wybrałem internat, ponieważ do szkoły mam daleko, a połączenia są niewygodne. Na początku bałem się jak to będzie, jednak już po kilku pierwszych dniach, poznałem się prawie ze wszystkimi. Osoby z internatu są przyjazne i pomocne. Naprawdę nie ma się czego bać. W internacie panuje miła i rodzinna atmosfera, a posiłki wbrew stereotypom są naprawdę smaczne. Mamy do dyspozycji kuchnię oraz świetlicę, a do wychowawców można przyjść o każdej porze i poprosić o pomoc lub się czegoś dowiedzieć.
Rafał Kander, kl. II - Bezpieczeństwo PubliczneSiemka. Nazywam się Bartosz i jestem uczniem klasy 1b Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie. Jestem w internacie, ponieważ mieszkam dosyć daleko od szkoły, a z mojej miejscowości nie ma dobrych połączeń autobusowych. Na początku miałem wiele wątpliwości czy internat to na pewno miejsce dla mnie, ale już po kilku dniach wiedziałem, że była to naprawdę dobra decyzja. Do szkoły mam kilkanaście metrów, co jest ogromnym plusem. Oprócz tego w internacie poznałem wiele ciekawych osób. Z każdym problem mogę się udać wychowawczyń. Zaletą jest świetlica, która jest wyposażona w komputery z Internetem. O jedzenie w internacie nie macie się co martwić, bo jest naprawdę pyszne.
Bartosz Agnieszczak, kl. I - Politechniczna


Serdecznie zapraszamy!