r.

Dla kandydatów do internatu

Internat przy Zespole Szkół w Sobolewie jest koedukacyjny, liczy 42 miejsc.
Pokoje są 2, 3 i 4-osobowe, wyposażone w nowe meble.
Internat zapewnia całodobową opiekę.
W świetlicy internatu można korzystać z telewizji cyfrowej, DVD i nowych komputerów z dostępem do Internetu.
Młodzież korzysta z siłowni i hali sportowej w czasie wolnym.
Budynek jest zmodernizowany i wyremontowany. Posiada sieć wi-fi.
Organizowane są tradycyjne imprezy internackie, takie jak: otrzęsiny, andrzejki, mikołajki, wieczór wigilijny i inne.


Hejka! Nazywam się Nikola. Chodzę do klasy 1c Liceum Ogólnokształcącego o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Dostanie się do tej szkoły było moim marzeniem i najlepszą decyzją jaką podjęłam. Uczę się tu pierwszy rok i muszę przyznać, że był to doskonały wybór, gdyż w przyszłości planuje pracować w wojsku. Jest to szkoła z atmosferą sprzyjającą rozwojowi uczniów. Nauczyciele jak w każdej szkole jedni na luzie inni troszkę mniej, ale wszyscy starają się zobaczyć w nas nie tylko uczniów, ale także i ludzi. Dużym plusem jest wybór dowolnych przedmiotów rozszerzonych. Warto jest wspomnieć także o internacie. Z racji tego, że mieszkam dość daleko od szkoły zdecydowałam się na zamieszkanie tam. Trochę się tego obawiałam, ale dziś wiem, że to mój drugi dom. Wszystko to powoduje, że jestem dumna mówiąc: "Uczę się w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie o profilu Bezpieczeństwo Publiczne" CZEKAMY NA CIEBIE! Do zobaczenia!
Nikola Ziarek, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneHejka! Nazywam się Julka i jestem uczennicą I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Wybrałam to Liceum ze względu na to, że swoją przyszłość wiążę ze służbami mundurowymi. Do wyboru tej szkoły skłonił mnie także fakt, dobrowolnego wyboru rozszerzeń. W szkole panuje przyjemna atmosfera, nauczyciele są wymagającym, ale także pomocni. W naszym Liceum jest wysoki poziom, ale pozwoli on dobrze przygotować nam się do matury. Jestem też mieszkanką internatu, który znajduje się na terenie szkoły. Na zamieszkanie w internacie zdecydowałam się, ponieważ mam utrudniony dojazd do szkoły. Nie żałuję tej decyzji, ponieważ panuje tutaj cudowna atmosfera, traktujemy się jak rodzina, a opiekunowie są bardzo mili oraz pomocni. Posiadamy dostęp do komputerów, hali sportowej, siłowni i wi-fi. Warto wspomnieć też o tym, że posiłki w internacie są naprawdę smaczne, a kucharki otwarte na nasze propozycje co do danego posiłku. Jeżeli wybierasz się do LO w Sobolewie, a masz utrudniony dojazd do szkoły, zachęcam do zamieszkania w internacie!
Julia Przybysz, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneHejka! Nazywam się Marta, chodzę do I klasy Liceum w Sobolewie. Zdecydowałam się zamieszkać w internacie, ponieważ mam dosyć trudny dojazd do szkoły. Nie żałuję tej decyzji. W internacie panuje miła atmosfera. Posiadamy dostęp do wi-fi, komputerów, hali sportowej i siłowni. Wychowawcy w internacie są mili, uprzejmi i pomocni. Wszystkich, którzy wybiorą LO w Sobolewie, a mają daleko, zachęcam do zamieszkania w internacie.
Nauczanie jest na wysokim poziomie. Każdy nauczyciel z naszego Liceum dąży do tego, aby nas jak najwięcej nauczyć i jak najlepiej przygotować do tej strasznej matury. Dużym plusem naszej szkoły jest dowolny wybór przedmiotów rozszerzonych. Z całego serca polecam Wam naszą szkołę i internat.
Marta Owczarczyk, kl. II - Bezpieczeństwo Publiczne


Cześć! Mam na imię Dominika i uczęszczam do Liceum w Sobolewie o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Wybrałam ten profil, ponieważ od zawsze marzyłam swoją przyszłość związać ze służbami mundurowymi. Profil ten jest dla mnie bardzo atrakcyjny oraz atmosfera w szkole. Mamy kilka dodatkowych zajęć, które na pewno przydadzą się nam, aby realizować swoje marzenia. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru, mamy możliwość dobrania przedmiotów rozszerzonych według własnego uznania. Poziom nauczania jest wysoki. Nauczyciele dążą do tego, abyśmy jak najwięcej wiedzy wynieśli z lekcji! Szkoła ma wysoką zdawalność matur. Z racji tego, że mam trudny dojazd do szkoły, zdecydowałam się na zamieszkanie w internacie, który znajduje się obok naszej szkoły. Jest tu przyjemna atmosfera, traktujemy się jak rodzina, a opiekunowie są pomocni jak nauczyciele w szkole. Zapraszam do internatu! Polecam!
Dominika Sacałowska, kl. II - Bezpieczeństwo Publiczne

Siemka kochani! Mam na imię Marta. Profil Bezpieczeństwo Publiczne wybrałam z tego względu, że swoją przyszłość wiążę ze służbami mundurowymi, a konkretnie ze strażą graniczną. Do wyboru tej szkoły, skłoniła mnie także wizja dowolnych przedmiotów rozszerzonych. W szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, nauczyciele są bardzo wymagający, ale także życzliwi i pomocni. Sam poziom nauki jest wysoki, co jest ogromnym plusem dla przygotowań do egzaminu maturalnego. Nasze Liceum posiada świetną halę sportową, gdzie każdego dnia odbywają się SKSy, na które śmiało można uczęszczać. Internat wraz ze stołówką, w której możemy zjeść przepyszny obiad, także jest cudownym miejscem. Polecam z całego serca, bo sama jestem mieszkanką. W szkole mamy zespół muzyczny oraz koła zainteresowań, przez co jestem przekonana, że każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Serdecznie zapraszam Was do naszego Liceum, myślę, że nie pożałujecie tego wyboru. Do zobaczenie we wrześniu!
Marta Urbańska, kl. II - Bezpieczeństwo Publiczne


Cześć! Nazywam się Rafał i jestem uczniem klasy pierwszej. Wybrałem internat, ponieważ do szkoły mam daleko, a połączenia są niewygodne. Na początku bałem się jak to będzie, jednak już po kilku pierwszych dniach, poznałem się prawie ze wszystkimi. Osoby z internatu są przyjazne i pomocne. Naprawdę nie ma się czego bać. W internacie panuje miła i rodzinna atmosfera, a posiłki wbrew stereotypom są naprawdę smaczne. Mamy do dyspozycji kuchnię oraz świetlicę, a do wychowawców można przyjść o każdej porze i poprosić o pomoc lub się czegoś dowiedzieć.
Rafał Kander, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneSerdecznie zapraszamy!