|   r.


Akcja Honorowego Krwiodawstwa
02.02.2019


Druga w tym roku akcja odbyła się 16 stycznia 2019r. Od godziny 9.00 do 13.00 pełnoletni uczniowie, pracownicy szkoły i inne chętne osoby mogły oddać krew w ambulansie.

Podczas akcji zarejestrowało się 31 osób, spośród, których krew oddały 22 osoby. Odrzuconych przez lekarza było tylko 9 chętnych. W czasie pierwszej akcji aż 16, co oznacza, że tym razem krwiodawcy byli lepiej przygotowani. Łącznie zebrano prawie 10 litrów krwi.

Za przygotowanie i przeprowadzenie akcji odpowiedzialni byli uczniowie klas drugich. Jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Akcja odbyła się bardzo sprawnie, spokojnie i w miłej atmosferze. Tak też ocenili nas pracownicy krwiodawstwa stanowiący zespół ambulansu. Drugoklasiści rejestrowali chętnych do oddania krwi, częstowali herbatą oraz dbali o porządek. Krwiodawcy po oddaniu krwi byli obdarowywani przez licealistów słodkimi przekąskami, przygotowanymi własnoręcznie. Każdy dawca po oddaniu krwi otrzymał posiłek regeneracyjny o wartości 4 500 kcal – 8 tabliczek czekolady.

Wszystkim krwiodawcom dziękujemy bardzo za udział w akcji. Kolejna planowana jest 25 marca, na którą zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, również z klas drugich.
Mateusz Skoczek

Skomentuj temat
Nick:

Komentarz: