|   r.


Sukces Jakuba Goliszewskiego w konkursie STEM
14.01.2019


Projekt edukacyjny STEM jest organizowany przez Politechnikę Warszawską wraz z partnerami edukacyjnymi.

Program jest adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli. Przedsięwzięcie to ma na celu podniesienie jakości kształcenia i promocję edukacji w zakresie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria oraz matematyka są to dziedziny, które zapewniają przyspieszenie rozwoju społecznego, cywilizacyjnego i gospodarczego.

Uczniowie naszej szkoły, uczęszczający na informatykę rozszerzoną również wzięli udział w tym projekcie pod przewodnictwem profesora Jarosława Zabielskiego.

I etap – odbył się w szkole w dniu 26.11.2018 r. Uczniowie rozwiązywali test z fizyki, matematyki i informatyki.
Jeden uczeń z naszej szkoły – Jakub Goliszewski zakwalifikował się do II etapu.

II etap – międzyszkolny odbył się 12.01.2019 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w Warszawie składał się z trzech zadań, jednego teoretycznego i dwóch praktycznych. Rozwiązanie zadania teoretycznego polegało na zapisie algorytmu w wybranej przez uczestnika notacji. Zadania praktyczne były rozwiązywane z wykorzystaniem języka programowania C++ lub Python oraz arkusza kalkulacyjnego.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac zamieści na stronie internetowej stem.pw.edu.pl do dnia 20.02.2019 r. imiona i nazwiska uczniów zakwalifikowanych do 3 etapu.

Uczniowie zakwalifikowani do 3 etapu otrzymują tytuł finalisty konkursu. Konkurs uprawnia do przyjęcia na studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej bez postępowania kwalifikacyjnego.

Trzymamy kciuki za wyniki Kuby!
Katarzyna Bany

Skomentuj temat
Nick:

Komentarz: