r.


Dar płynący prosto z serca
14.02.2016


Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznych Akcji Honorowego Krwiodawstwa w naszej szkole, adekwatnie do życzenia krwiodawców, połowa zebranej krwi została przekazana dla chorej Sylwii leczonej
w szpitalu w Warszawie, bo przecież „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.


Druga w tym roku szkolnym akcja Honorowego Krwiodawstwa odbyła się
w środę 20 stycznia 2016 r. Osoby pełnoletnie mogły oddać krew tak, jak zwykle w zaparkowanym przed szkołą ambulansie. Chętnych do oddania krwi rejestrowano od godz.9.00 do 13.00. Krew pobierano jednak znacznie dłużej. Podczas akcji zarejestrowało się 76 osób spośród, z których krew oddało 64 krwiodawców. Łącznie zebrano prawie 30 litrów krwi. Podczas akcji krew oddawali głównie uczniowie klas trzecich. Na zbiórce pojawili się również osiemnastoletni, styczniowi solenizanci z klas drugich. Podobnie jak co roku dołączyli się absolwenci oraz pracownicy szkoły. Krew już tradycyjnie oddali pan Paweł Kalbarczyk i ksiądz Radosław Piotrowski. Zbiórka spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców Sobolewa.

Połowa zebranej krwi, zgodnie z życzeniem krwiodawców, została przekazana dla chorej Sylwii, leczonej w szpitalu w Warszawie.

Każdy krwiodawca po oddaniu krwi oprócz czekolad przewidzianych regulaminem, zwyczajem naszej szkoły, z inicjatywy organizatorów dostał na pamiątkę tego wydarzenia, papierową kropelkę krwi z napisem Honorowy Krwiodawca. Stało się już tradycją, że uczennice z klas drugich dla Honorowych Krwiodawców przygotowały pyszne babeczki i lukrowane ciasteczka w kształcie serduszek.

Przebieg wszystkich działań na terenie szkoły zaplanowały i zorganizowały nauczycielki biologii.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim za piękny dar płynący przecież prosto z serca :)
Renata Bany

Skomentuj temat
Nick:

Komentarz: