r.
Wygrana! Wyjazd na Słowację
22.10.2009


W dniach 2 - 6. 10. 2009r. odbyła się wycieczka na Słowację. Wyjazd ten był nagrodą dla laureatów konkursu wojewódzkiego na temat promocji swojego regionu na Mazowszu. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze i w ogólniej klasyfikacji zajęli 3 miejsce.
Grupa w składzie: Dariusz Jasonek, Katarzyna Michalec oraz Tomasz Okleja miała możliwość skorzystania z wyjazdu. Opiekunem była Pani Małgorzata Pałysa.
Na wycieczkę wyjechaliśmy wraz z zespołem z Łochowa, z Wyższej Szkoły Przymierza Rodzin. W Radomiu dołączyły do nas 2 grupy. Przewodnikiem był Ryszard Woźnica, pilotem dr Marek Stawski.
Opowiadali nam ciekawe historie o obiektach, które zwiedzailiśmy.

Zaakwaterowanie okazało się bardzo komfortowe - mieszkaliśmy w 3,4-osobowych pokojach z łazienkami. Niczego nie można też zarzucić wyżywieniu.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kezmarok i Lewoczę. Następną atrakcją było zwiedzanie zamku spiskiego, gdzie wysłuchaliśmy wielu legend (po naciśnięciu czerwonego przycisku). Dużo emocji przysporzyła wyprawa do Demanowskiej Jaskini Wolności. Tam przemierzyliśmy 3 km korytarzy podziemnych, podziwialiśmy bogatą szatę naciekową, wsłuchaliśmy się w szum rzeki i dźwięki spadających kropel wody. Ostatniego dnia ruszyliśmy w góry. "Kapuściane górki" okazały się sporym wyzwaniem dla zdobywców. Na szczyt prowadziły drabiny, łańcuchy i kamieniste ścieżki. Później doszliśmy nad rzekę Poprad i mogliśmy podziwiać przełom. Tu nie skończyły się nasze wyzwania - ruchome mosty, niepewne wycieraczki, ale co to dla nas. Wróciliśmy szczęśliwie do naszego pensjonatu, by skosztować kofoli.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krakowie, aby podziwiać Kazimierz - dzielnicę żydowską.

Wyjazd był bardzo udany. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, zobaczyliśmy ciekawe miejsca.
Moim zdaniem naprawdę warto było tam pojechać!
Katarzyna Michalec
Karolina Kowalska

Skomentuj temat
Nick:

Komentarz: