|   r.


I miejsce w rejonie w XVI edycji turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”
08.12.2019


Celem Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda krew ratuje życie” jest pozyskanie jak największej ilości tego cennego daru jakim jest krew oraz popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa. Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. Zaszczepienie potrzeby dzielenia się z innymi w naszej szkole nie jest trudnym zadaniem ponieważ młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem włącza się w organizowane akcje. Pierwsza odbyła się w marcu 2012 roku i są kontynuowane nadal - trzy, cztery razy każdego roku.
W poprzednich sześciu edycjach Turnieju uzyskiwaliśmy I lub II miejsce na etapie rejonowym. W tym roku również odnotowaliśmy sukces. Podczas uroczystości 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, która odbyła się w listopadzie w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie otrzymaliśmy puchar za zajęcie I miejsca na szczeblu rejonowym w XVI Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.
Jesteśmy dumni z kolejnego sukcesu i uzyskanego wyniku. Jednak zdecydowanie bardziej cieszy nas fakt, że tak wielu naszych uczniów bezinteresownie oddaje krew ratując życie innych ludzi. Nie trzeba Was do tego namawiać, wystarczy tylko stworzyć okazję.

Wszystkim Honorowym Krwiodawcom oraz osobom zaangażowanym w pomoc podczas organizowanych akcji honorowego krwiodawstwa bardzo serdecznie dziękujemy

Zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się w styczniu 2020 roku. Mamy nadzieję, że kolejna edycja turnieju też zakończy się dla nas sukcesem, ale oczywiście nie osiągniemy go bez Waszego udziału i zaangażowania.
Mateusz Skoczek

Skomentuj temat
Nick:

Komentarz: