|   r.


Dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - nauka trwa 3 lata i kończy się maturą

• język angielski obowiązkowy dla wszystkich na poziomie podstawowym lub rozszerzonym
• drugi język obcy francuski, niemiecki lub rosyjski – do wyboru
• przedmioty rozszerzone do wyboru w klasie drugiej

• Klasa mundurowa Bezpieczeństwo Publiczne

Przedmioty kierunkowe:
• pierwsza pomoc przedmedyczna
• przygotowanie do służby w formacjach porządku publicznego (zagadnienia z prawa o ruchu drogowym, służby publiczne, strzelectwo sportowe)
• samoobrona

Zdobyte uprawnienia:
• Certyfikat Podstawowego Kursu Pierwszej Pomocy
• specjalista ds. taktyki i technik interwencji
• ułatwienia i zniżka w uzyskaniu prawa jazdy kat. B
»więcej


Cześć, jestem Weronika. Wybrałam klasę mundurową, ponieważ od zawsze marzyło mi się, aby pracować w służbach mundurowych. Nie żałuję wyboru właśnie tej szkoły, ponieważ jest tu świetna atmosfera pomiędzy uczniami. W klasie mundurowej zagłębisz się w udzielanie pierwszej pomocy, nauczysz się strzelać, a także poznasz wiele technik samoobrony. Mam nadzieję, że to właśnie Ciebie spotkam we wrześniu w naszej szkole.
Weronika Głażewska, kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneCześć, mam na imię Adrian. Chodzę do klasy mundurowej w Sobolewie. Wybór szkoły podyktowała mi chęć związania swojej przyszłości z policją. Interesuję się sportem, głównie piłką nożną i bieganiem. Szkoła rozwija moje zainteresowania sportowe, realizowane są tu SKSy z wielu dyscyplin sportowych. Uczniowie jak i nauczyciele są bardzo sympatyczni i pomocni. Nasza szkoła często uczestniczy w zawodach międzyszkolnych. Serdecznie polecam tę szkołę.
Adrian Frelik,kl. I - Bezpieczeństwo PubliczneWitam, mam na imię Iza. Chodzę do Liceum w Sobolewie do klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Swoją przyszłość chciałabym związać ze służbami mundurowymi. Jestem przekonana, że dzięki tej klasie uda mi się osiągnąć ten cel. W mundurówce mamy kilka dodatkowych zajęć, takich jak: pierwsza pomoc, formacje porządku publicznego oraz samoobrona. Mimo tego, że wybrałam tę szkołę spontanicznie, jestem z niej bardzo zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że w drugiej klasie mamy możliwość wyboru dowolnych rozszerzeń. W szkole panuje przyjazna atmosfera, a poziom nauczania jest wysoki. Ponadto szkoła odnosi sukcesy, a przez zajęcia pozalekcyjne mamy możliwość rozwijania swoich pasji. Cieszę się, że wybrałam to Liceum. Serdecznie zapraszam :)
Izabela Łapacz kl. I – Bezpieczeństwo Publiczne


Hej, mam na imię Julia i uczęszczam do Liceum w Sobolewie do klasy mundurowej. Wybrałam tę szkołę, ponieważ swoją przyszłość wiążę z pracą w policji. Uważam, że szkoła i nauczyciele dobrze przygotują mnie do tej roli. Interesuję się sportem i mam tutaj super możliwość rozwijania tego, poprzez wyjazdy na zawody i treningi. Nie żałuję swojego wyboru i uważam, że był właściwy. Pozdrawiam :)
Julia Pasik, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne
Hej :) Jestem Karolina i chodzę do klasy o profilu Bezpieczeństwo publiczne. Długo zastanawiałam się nad wyborem szkoły, ale gdy dowiedziałam się o szkole w Sobolewie, wiedziałam, że będzie to strzał w dziesiątkę! Swoją przyszłość chciałabym powiązać ze służbami mundurowymi, dlatego też wybrałam ten profil. Szkoła przykuła moją uwagę możliwością wyboru rozszerzenia. W innych szkołach jest to narzucane, a więc duży plus dla Sobolewa! Nauczyciele są wymagający, ale również bardzo mili. W szkole panuje naprawdę przyjemna atmosfera. Aż chce się tu wracać! Pozdrawiam ;)
Karolina Szarek, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne
• Klasa uniwersytecka

Przedmioty rozszerzone do wyboru w klasie drugiej.


Siemka! Mam na imię Alicja. Chodzę do klasy uniwersyteckiej. Wiele osób polecało mi tę szkołę ze względu na miłą atmosferę, super nauczycieli oraz wysoki poziom nauczania. Po kilku pierwszych dniach w szkole wiedziałam, że to bardzo dobry wybór. Ogromnym plusem jest to, że szkoła daje nam wolną rękę co do wyboru rozszerzeń. Jest mnóstwo zajęć pozalekcyjnych, na których możesz rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Do zobaczenia we wrześniu!
Alicja Bieńko, kl. I - uniwersytecka

Cześć, mam na imię Dominika. Nie wiecie jaką szkołę średnią wybrać? Ja także jeszcze rok temu stałam przed tym trudnym wyborem. Zastanawiałam się nad różnymi szkołami, ale ostatecznie wybrałam Liceum w Sobolewie. Dlaczego? Ponieważ najlepiej jest przyswajać wiedzę tam, gdzie panuje miła atmosfera - co zapewniają uczniowie naszej szkoły. Mamy także wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, dzięki której nauka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Dodatkowym plusem jest dowolny wybór rozszerzeń w drugiej klasie, co pozwala na pełne rozwijanie swoich zainteresowań i zdobywanie wiedzy potrzebnej do dalszej edukacji. Pozdrawiam i zapraszam w nasze mury.
Dominika Zduniak, kl. I - uniwersyteckaHej, Mam na imię Magda. Wybierając szkołę średnią kierowałam się opiniami starszych osób z mojego otoczenia, które doradzały mi, abym wybrała Liceum Ogólnokształcące w Sobolewie. Powodem dla którego zdecydowałam się wybrać tę szkołę, jest również wybór rozszerzeń w drugiej klasie. Daje więc to więcej czasu na zdecydowanie się. W szkole panuje miła atmosfera i każdy może znaleźć coś dla siebie. Serdecznie polecam wybór Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie i zapraszam. :)
Magdalena Matyka, kl. I - uniwersytecka

Cześć, mam na imię Emilia. Wybór tej szkoły opierał się przede wszystkim na samodzielnej możliwości wyboru rozszerzeń dopiero w drugiej klasie, co jest idealnym udogodnieniem dla osób takich jak ja - które nie do końca wiedzą z czym chcą wiązać swoją przyszłość. Kolejnym aspektem jest miła atmosfera panująca w tej szkole oraz wykwalifikowana kadra nauczycielska. Wybierając naszą szkołę masz pewność, że zostaniesz doskonale przygotowany do matury. Oczywiście potrzebne jest Twoje własne zaangażowanie i chęć nauki. Zachęcam wszystkich do wyboru naszego Liceum! :)
Emilia Kondej, kl. I - uniwersytecka
Hej, nazywam się Weronika. Jestem z okolic Garwolina i mimo codziennych dojazdów nie żałuje, że się tu znalazłam. Dlaczego Sobolew, a nie Garwolin? Wybrałam tę szkołę między innymi przez wybór rozszerzeń dopiero w drugiej klasie, wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską oraz miłą atmosferę, która tu panuje. Swoją przyszłość wiążę z przedmiotami przyrodniczymi, których nauczanie jest tutaj na bardzo wysokim poziomie. Jestem pewna, że zostanę świetnie przygotowana do matury. Serdecznie zapraszam do naszego Liceum!
Weronika Paśnicka, kl. I - uniwersyteckaHej, jestem Bartek. Sobolew to nie było pierwsze liceum, w którym się znalazłem, ale od kiedy się tu przepisałem wiem, że lepszego wyboru zrobić nie mogłem. Już od pierwszych tygodni, a nawet dni dało się przekonać, że mam do czynienia z bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która z przyjemnością i wielkim zapałem przekazuje nam swoją wiedzę. Dzięki temu, że zawsze doświadczam bardzo miłej atmosfery w szkole, spędzanie czasu i nauka tutaj staje się jeszcze przyjemniejsza. Własny wybór rozszerzeń, których będziesz się uczył od drugiej klasy, da Ci dodatkowy czas na przemyślenie i pozwoli na wybór takiego zestawu przedmiotów, jaki będzie dla Ciebie najlepszy. Mam nadzieję, że będziemy się tutaj widzieć już niedługo, bo naprawdę warto. Do zobaczenia!
Bartłomiej Ragus, kl. I - uniwersytecka• Klasa politechniczna

Przedmioty rozszerzone do wyboru w klasie drugiej.


Hej. Mam na imię Karolina i chodzę do klasy politechnicznej. Niecały rok temu byłam na waszym miejscu i pewnie tak jak wy nie potrafiłam zdecydować się na wybór odpowiedniej szkoły. Lecz mój wybór był prosty! Liceum w Sobolewie to miejsce w którym spotkacie się z miłą i przyjazną atmosferą. Każdy z was znajdzie tu coś dla siebie, będziecie mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania w każdym kierunku! Poziom nauczania jest wysoki, dzięki czemu macie gwarancję, że zostaniecie dobrze przygotowani do matury, która zbliża się tak nieubłaganie. Nauczyciele są bardzo pomocni i zawsze można liczyć na ich wsparcie i dobre słowo. W naszym liceum jest możliwość wyboru dowolnych rozszerzeń w klasie drugiej, co według mnie jest ogromnym plusem. Cieszę się, że wybrałam tę szkołę, mam nadzieję że wasza decyzja będzie taka sama! Do zobaczenia we wrześniu!
Karolina Zduniak, kl. I - politechniczna


Cześć,mam na imię Dawid i chodzę do klasy politechnicznej. Na początku nie byłem pewien czy Liceum w Sobolewie to odpowiedni wybór, lecz już po kilku tygodniach moje wątpliwości zostały rozwiane. W szkole panuje genialna atmosfera a poziom nauczania jest bardzo wysoki. Myślę, że jedną z największych zalet naszego Liceum jest możliwość wyboru dowolnych rozszerzeń. To gwarancja że, będziemy mogli rozwijać się w tym kierunku, który nas interesuje, z którym wiążemy przyszłość. W szkole jest też dużo zajęć pozalekcyjnych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Jestem pewien, że gdybym miał jeszcze raz stanąć przed wyborem szkoły, to byłoby to Liceum w Sobolewie. Zachęcam wszystkich do wyboru tej szkoły, na pewno nie pożałujecie.
Dawid Trojanowski, kl. I - politechniczna


Hej, nazywam się Kasia i chodzę do klasy politechnicznej. O wyborze liceum myślałam już bardzo długo przed zakończeniem nauki w gimnazjum. Oglądałam oferty mnóstwa szkół, ale ostatecznie zdecydowałam się na Liceum w Sobolewie. Już w pierwszym tygodniu nauki przekonałam się, że podjęłam bardzo dobrą decyzję. W szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, nauczyciele są otwarci i pomocni, a poziom nauki jest wysoki. Największym atutem naszego Liceum jest wybór rozszerzeń, którego dokonujemy w drugiej klasie. Więc jeżeli tak jak ja masz problem z podjęciem decyzji, co do odpowiedniego profilu dla siebie - to idealne rozwiązanie! Możesz połączyć wszystkie interesujące cię przedmioty, których będziesz uczyć się na poziomie rozszerzonym. W szkole dużo się dzieje, rozwijamy swoje zainteresowania i uczestniczymy w zawodach sportowych. Zachęcam Was do rozpoczęcia nauki w naszym Liceum i mam nadzieję że zobaczymy się już we wrześniu :)
Katarzyna Pawelec, kl. I - politechniczna

Hej! Nazywam się Iza. Skoro to czytacie to pewnie jesteście tak samo niezdecydowani jaką szkołę średnią wybrać, jak ja byłam rok temu. Dlaczego wybrałam Liceum w Sobolewie? Wybór był prosty. Słyszałam naprawdę wiele dobrych opinii na temat tej szkoły. Znajomi mówili mi, że atmosfera jest bardzo przyjazna, że nauczyciele choć wymagający potrafią rozmawiać z uczniami, służą radą, pomocą, a kiedy jest na to czas to i potrafią się z nimi bawić. Zastanawiacie się pewnie czy wszystko się sprawdziło... Śmiało mogę powiedzieć, że tak! Ogromnym plusem jest również to, że w II klasie sami możemy wybrać takie rozszerzenia, jakie tylko chcemy. Nikt nam ich nie narzuca i wybór należy tylko do nas :) Poziom nauczania jest wysoki, jednak dużą częścią naszego życia szkolnego jest rozwijanie naszych zainteresowań. Posiadamy ogromną halę gdzie niemal każdego dnia są treningi, na które śmiało można się zapisywać. Mamy zespół muzyczny oraz koło plastyczne. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie :) Do zobaczenia, mam nadzieję, we wrześniu! :)
Izabela Bożek, kl. I - politechniczna


Cześć! Nazywam się Wiktoria i chodzę do klasy politechnicznej. Pewnie zastanawiacie się jaką szkołę wybrać i przeglądacie oferty różnych szkół, techników. W tamtym roku byłam w takiej samej sytuacji, nie wiedziałam co wybrać, która szkoła okaże się tą najlepszą. Dziś, już po 6 miesiącach nauki w sobolewskim Liceum wiem, że dokonałam najlepszego wyboru. Nasza szkoła ma wysoki poziom nauczania i wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Każdy nauczyciel stara się być wyrozumiały i pomocny. Nasze Liceum wiele oferuje: mamy ogromną halę sportową, na której po lekcjach odbywają się zajęcia sportowe SKS z różnych dziedzin sportowych. Jeśli nie czujesz się dobrze w grze zespołowej to możesz odwiedzić siłownię, która znajduje się nieopodal hali. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt muzyczny oraz specjalne pomieszczenie do prób naszego szkolnego zespołu NIEprzeciętni. Odbywają się u nas także zajęcia koła artystycznego i można by długo wymieniać co jeszcze fajnego spotkasz w naszej szkole (ale o tym dowiesz się sam, jeśli ją wybierzesz). Jednak według mnie największą zaletą tego Liceum jest dowolność pod kątem rozszerzeń. To znaczy, że sama mogę decydować o tym, jakie przedmioty chcę zdawać w rozszerzeniu na maturze, nikt mi tego nie narzuca i to według mnie jest bardzo pomocne w wybraniu kierunku studiów. Ja wybrałam dobrze, mam nadzieję, że Ty też to zrobisz :)
Wiktoria Sierańska, kl. I - politechniczna


Hej! Nazywam się Dawid i jestem uczniem klasy politechnicznej. Zapewne tak jak ja kilka miesięcy temu, stoicie przed wyborem szkoły średniej. Ja wybrałem Liceum w Sobolewie, a dlaczego? Wszystko za sprawą opinii o wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej, przyjaznej atmosferze, możliwości rozwijania swoich pasji i umiejętności, a przede wszystkim, swobody wyboru rozszerzeń w klasie drugiej. Już wtedy wiedziałem, że swoje podanie złożę właśnie tutaj. Moja decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę! Po prawie 6 miesiącach nauki w tej szkole, mogę w pełni się pod tym podpisać - nauczyciele są pomocni i wyrozumiali, można rozwijać się uczestnicząc w kole plastycznym, zajęciach SKS, chodząc na świetnie wyposażoną siłownię lub być członkiem szkolnego zespołu NIEprzeciętni. Moim zdaniem, największą zaletą naszego Liceum jest swoboda wyboru rozszerzeń, które nie są narzucane z góry tak jak w innych szkołach. To pozwala na stwierdzenie, co jest naszą “mocną stroną” i w jakim kierunku chcemy się kształcić w przyszłości. Jeżeli miałbym wybierać ponownie - wybrałbym szkołę w Sobolewie, więc mam nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu :)
Dawid Głodek, kl. I - politechniczna


Serdecznie zapraszamy!