|   r.


Dla kandydatów do internatu

Internat przy Zespole Szkół w Sobolewie jest koedukacyjny, liczy 42 miejsc.
Pokoje są 2, 3 i 4-osobowe, wyposażone w nowe meble.
Internat zapewnia całodobową opiekę.

W świetlicy internatu można korzystać z telewizji cyfrowej, DVD i nowych komputerów z dostępem do Internetu.
Młodzież korzysta z siłowni i hali sportowej w czasie wolnym.

Budynek jest zmodernizowany i wyremontowany. Posiada sieć wi-fi.

Organizowane są tradycyjne imprezy internackie, takie jak: otrzęsiny, andrzejki, mikołajki, wieczór wigilijny i inne.

Koszt mieszkania w internacie wynosi ok. 220 zł miesięcznie (opłata stała wynosi zaledwie 20 zł na miesiąc oraz 10 zł na dzień za wyżywienie).
Rodzice ucznia zamieszkującego w internacie otrzymują dodatkowo ok. 90 zł miesięcznie do zasiłku rodzinnego, tak więc całkowity koszt może nawet wynieść tylko ok. 110 zł miesięcznie!
Wprowadzono obowiązkową dla wszystkich mieszkańców internatu kaucję w wysokości 150 złotych. Kaucję uiszcza się w momencie wprowadzania się do internatu. Jej zwrot następuje w czasie wyprowadzki, jeśli uczeń nie poczyni żadnych szkód podczas korzystania z internatu.Hej :) Jestem Karolina i chodzę do klasy o profilu Bezpieczeństwo publiczne. Mieszkam daleko od szkoły, lecz nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, ponieważ przy ZSP w Sobolewie funkcjonuje internat. Jeżeli dojazd jest dla Ciebie trudny, to nasza internacka rodzina przyjmie Cię z otwartymi ramionami. Panuje tu naprawdę rodzinna atmosfera, wszyscy jesteśmy ze sobą zżyci. Aż chce się tu wracać!
Więc jeśli masz problem z dojazdami, internat jest idealnym dla Ciebie rozwiązaniem. Pozdrawiam ;)
Karolina Szarek, kl. I- Bezpieczeństwo Publiczne


Mam na imię Weronika i chodzę do klasy Uniwersyteckiej. Z powodu trudnego dojazdu postanowiłam zamieszkać w internacie, który znajduje się obok szkoły. Zamieszkanie w internacie to doskonałe rozwiązanie. Nie tracę czasu na dojazdy, dzięki czemu mogę lepiej skupić się na nauce oraz innych interesujących mnie rzeczach. W internacie mieszkają świetni ludzie, którzy są bardzo mili i zawsze chętnie pomagają. Panuje tu cudowna atmosfera. Mamy wspaniałych opiekunów, którzy troszczą się o nas i poświęcają nam dużo uwagi. W naszym „drugim domu” znajduje się świetlica, która wyposażona jest w nowe komputery, z których możemy korzystać w każdej chwili. Mamy także jadalnię, która jest miejscem integrowania się wszystkich mieszkańców poprzez wspólne posiłki (każdy posiłek w internacie jest pyszny :D ). W wolnych chwilach organizowane są wyjścia na halę sportową.
Masz trudny dojazd do szkoły? Zapraszam do internatu - nie będziesz żałować! :D
Weronika Grylak, kl. I - Uniwersytecka


Hejo! Nazywam się Kuba i jestem uczniem Liceum Ogólnokształcącego im.Tadeusza Kościuszki w Sobolewie. Ale o szkole nie będę nic mówić. Opowiem wam o internacie. W internacie mieszka mi się super, przemawia do was wstawanie o 7:00 a nie o 5:30? Bo do mnie przemawia i to bardzo. Nie traci się czasu na dojazdy do szkoły i w związku z tym ma się więcej czasu na naukę a to jest bardzo ważne. Jeśli mi nie wierzysz, to dołącz do naszej internackiej rodzinki i sam się przekonaj. :)
Jakub Karpisz, kl. I – Bezpieczeństwo PubliczneCześć, mam na imię Beata. Od września mieszkam w internacie, który Wam również jak najbardziej polecam. Jest tu miło i każdy nastawiony jest przyjaźnie. Wychowawcy są pomocni, a mieszkańcy bardzo uprzejmi. Zamieszkałam w internacie ze względu na dość trudny dojazd do domu. Dzięki temu, że internat znajduje się blisko szkoły, mam jeszcze więcej czasu zarówno rano, jak i po południu. Mamy świetlicę, w której znajdują się komputery i z której możemy korzystać w dowolnej chwili. Dosyć często organizowane są wypady na halę sportową, co jest świetnym wykorzystaniem wolnego czasu. Jestem pewna, że nie będziesz żałować dołączenia do internatu. Serdecznie do nas zapraszam.
Beata Piechota, kl. I - Uniwersytecka


Hej! Nazywam się Cezary, chodzę do I klasy Liceum w Sobolewie. Zdecydowałem się zamieszkać w internacie, ponieważ mam dosyć trudny dojazd do szkoły. Nie żałuję tej decyzji. W internacie panuje miła atmosfera. Posiadamy dostęp do wi-fi, komputerów, hali sportowej i siłowni. Wychowawcy w internacie są mili, uprzejmi i pomocni. Potrawy w internacie są bardzo dobre, ponieważ mieszkańcy internatu sami układają jadłospis. Wszystkich, którzy wybiorą LO w Sobolewie, a mają daleko, zachęcam do zamieszkania w internacie. Pozdrawiam.
Cezary Winek, kl. I - Bezpieczeństwo Publiczne


Serdecznie zapraszamy!